Pielęgnacja skóry po 40 roku życia

W miarę starzenia się, skóra staje się bardziej podatna na wpływ czynników zewnętrznych i nieuchronny upływ czasu. Po osiągnięciu 40 roku życia, skóra staje się zdecydowanie mniej elastyczna w porównaniu do czasów młodości. Jak więc należy zadbać o dojrzałą skórę?

Podstawy pielęgnacji skóry po 40 roku życia

Niezależnie od wieku, kluczowym elementem jest sposób, w jaki prowadzimy swoje życie. Pielęgnacja skóry zaczyna się od wewnątrz. Dieta odgrywa tu istotną rolę i powinna być bogata w witaminy oraz składniki odżywcze. Kwas tłuszczowy omega-3, obecny w takich produktach jak łosoś, awokado, orzechy i nasiona, stanowi ważny element. Warto również uwzględnić w diecie produkty bogate w antyoksydanty, które zwalczają szkodliwe działanie wolnych rodników. Owoce i warzywa stanowią doskonałe źródło tych składników.

W przypadku dążenia do spowolnienia procesu starzenia skóry, zaleca się spożywanie produktów bogatych w beta-karoten, który wzmacnia odporność skóry na uszkodzenia i poprawia jej wygląd. Staraj się również utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez picie około 2 litrów wody dziennie.

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Podczas pielęgnowania skóry po 40 roku życia, ważne jest dostarczenie jej odpowiedniej ilości składników odżywczych. Nasze serum olejowe z ekstraktem z nasion papai i fermentowanym korzeniem czerwonego żeń-szenia doskonale spełnia tę rolę. Silnie nawilża skórę i zmniejsza widoczność zmarszczek.

Regularne stosowanie produktów z filtrem SPF jest niezbędne, aby spowolnić proces starzenia się skóry. W chłodniejszych miesiącach nie jest konieczne stosowanie produktów z filtrem o bardzo wysokim SPF; krem city break SPF 30 może być równie skuteczny. Zapewnia nie tylko ochronę przed słońcem, ale również intensywne nawilżenie skóry. Dojrzała skóra jest szczególnie wrażliwa na odwodnienie, dlatego regularne stosowanie kremów nawilżających jest kluczowe. Nasz krem z kwasem salicylowym z serii Timeless, oprócz intensywnego nawilżenia, pomaga również w walce z problemami dorosłego trądziku, jeśli takowy występuje.

Należy zrozumieć, że zegara nie da się cofnąć i usunięcie istniejących zmarszczek jest niemożliwe bez poddania się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Jednak można znacznie zmniejszyć ich widoczność oraz spowolnić proces powstawania nowych zmarszczek. Po 40 roku życia skoncentruj się przede wszystkim na odpowiednim odżywianiu, nawilżaniu i ochronie skóry.

← Older Post Newer Post →