Jak radzić sobie z trądzikiem?

Trądzik. Coraz więcej z nas się z nim boryka. Dotyka on nie tylko młodzież, ale i też dorosłych. Jest on niestety źródłem kompleksów jego posiadaczy

Trądzik nie jest jednak tak straszny, jak go malują. Nie oznacza to oczywiście, że powinien być bagatelizowany.

Higiena jest ważną częścią walki z trądzikiem. Gdyby jednak trądzik zależał tylko i wyłącznie od tego, to najprawdopodobniej na świecie nie byłoby już ludzi którzy posiadaliby ten problem.

Odpowiedzmy sobie w takim razie na pytanie: czym jest trądzik i jak z nim walczyć?

Czym jest trądzik?

Skupimy się dzisiaj na temacie trądziku zwyczajnego (acne vulgaris), który występuje głównie u młodzieży oraz młodych dorosłych. Zwykle na jego obecność wpływają:

  • Niestabilność hormonalna
  • Uwarunkowania genetyczne
  • Nadmierna produkcja sebum
  • I wiele więcej

Należy pamiętać, że trądzik jest bakteryjnym stanem zapalnym i należy podchodzić do niego z ostrożnością, żeby nie pogorszyć sytuacji. Według starej szkoły, trądzik należy wysuszać. Jest to jednak absolutna nieprawda. Wysuszając trądzik naruszamy warstwę hydrolipidową skóry. Co to powoduje? Kiedy skóra jest wysuszona, następuje nadprodukcja sebum, żeby odbudować warstwę ochronną. Skóra twarzy jest delikatna, więc organizm naturalnie będzie chciał ją chronić przed wszelkimi uszkodzeniami.

trądzik

 

Pielęgnacja skóry w walce z trądzikiem

Dlatego właśnie należy skórę odpowiednio nawilżać. W tym celu powinniśmy używać lekkich kremów na bazie wody. Powinny dodatkowo mieć działanie łagodzące, które pomoże uspokoić stany zapalne na skórze. Świetnie w tej roli sprawdzi się nasz krem z niacynamidem z serii Out of the blue. Niacynamid, czyli pochodna witaminy B3,  pomaga w leczeniu trądziku i ma działanie łagodzące oraz antyoksydacyjne. 

Warto również wspomnieć o prawidłowym oczyszczaniu skóry, czyli oczyszczaniu dwuetapowym.  Szczególnie jest ono rekomendowane dla ludzi, którzy noszą makijaż.

Na czym polega dwuetapowe oczyszczanie?

Pierwszy etap polega na rozpuszczeniu makijażu, czy np.kremu spf.W tym celu używa się specjalnego olejku lub balsamu do twarzy. Idealnie w tej roli sprawdzi się nasz Olejek Oczyszczający z Zielona Herbata i Meadowfoam.

Drugi etap polega na dokładnym zmyciu wszystkiego ze skóry, w tym również pozostałości olejku. Świetna w tym wypadku będzie pianka ze wcześniej wspomnianej serii Out of the blue. Nie tylko delikatnie oczyszcza, ale też zmiejsza widoczność porów o 32,4%.

Idealnym uzupełnieniem rytuału oczyszczania jest głęboko (a zarazem delikatnie) oczyszczająca maseczka z różową fermentowaną glinką. Jeśli borykasz się z trądzikiem, na pewno próbowałaś już maseczek glinkowych. Ta jednak może Cię zaskoczyć. Mimo tego, że zmniejsza wydzielanie się sebum o 13,7%, nie wysusza i nie podrażnia, a wręcz chroni skórę przed utratą wody. Dodatkowo zmniejsza widoczność porów o 31% świetnie sprawdzi się dla skóry, która jest nie tylko trądzikowa, ale też wrażliwa. To właśnie sfermentowana różowa glinka jest sercem tej receptury: delikatnie oczyszcza skórę, zmniejsza widoczność porów, łagodzi stany zapalne.

Linia Out of the Blue została stworzona nie tylko z myślą o osobach z cerą trądzikową, ale również dzięki ich zaangażowaniu. Tworząc całą serię współpracowaliśmy z testerkami, które wypróbowały produkty na sobie i pomogły nam stworzyć dopracowane receptury, konsystencje i zapachy.  . Pamiętaj jednak o jednym:  trądzik zawsze warto skonsultować się z dermatologiem i dietetykiem, by pomóc swojej skórze kompleksowo.

← Starszy post Najnowszy post →