Składniki

PONADCZASOWA ZIELONA HERBATA

Zdrowotne działania, dla ciała, jak i dla ducha, zielonej herbaty są znane i cenione od wieków. Gejsze, na których wiedzy i doświadczeniu bazujemy nasz 4-etapowy rytuał, również korzystają z zalet zielonej herbaty i doskonale znają się na przebiegu ceremonii parzenia. Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, w tym polifenole. To one w skuteczny sposób rozprawiają̨ się̨ ze szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz mogą̨ stopniowo redukować́ poziom cholesterolu we krwi. Wraz z jej dobrze znanymi właściwościami, działaniem przeciwutleniającym i przeciwzapalnym, w komórkach fibroblastów wykazano działanie gojące rany, obejmujące złożone procesy patofizjologiczne, takie jak stany zapalne, angiogeneza i odkładanie kolagenu.

ROZŚWIETLAJĄCA CZARNA HERBATA

W przeciwieństwie do młodszych herbat; białych i zielonych, czarna odmiana jest najbardziej dojrzała. Ma to związek z większym stężeniem taniny oraz dłuższym czasem utleniania podczas procesu suszenia i fermentacji. Czarna herbata była stosowana w pielęgnacji skóry od setek lat, począwszy od chińskiej dynastii Ming. Podobnie jak zielona, czarna herbata zawiera przeciwutleniacze, które pomagają chronić skórę przed promieniowaniem UV i zanieczyszczeniami środowiska. Co więcej, wyższa zawartość kofeiny oznacza, że jest doskonałym składnikiem poprawiającym napięcie i ujędrniającym skórę. Zawiera bogactwo polifenoli, flawonoidów oraz pomaga skórze w szybszej regeneracji.

Ekstrakt z fermentacji Granata

Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, to źródło cennych substancji o wysokiej zdolności przeciwutleniające! Garbniki hydrolizowane, antocyjany, czy pochodne kwasu elagowego, to tylko niektóre związki antyutleniające pochodzące z soku tego owocu. Poprzez proces fermentacji, ekstrakt z granata staje się genialnym aktywatorem regeneracji komórek skóry! Posiada naturalne związki chroniące przed wolnymi rodnikami. Doskonale nawilża, spłyca już istniejące zmarszczki oraz zwiększa sprężystość skóry.

Fermentowany czerwony żeń-szenia

Panax Ginseng Root Extract Ferment Extract Filtrate, wchodzi w proces fermentacji za pomocą Lactobacillus brevis - przyjaznych bakterii mlekowych. "Korzeń Życia", bo tak nazywany jest żeń-szeń, wykazuje po procesie fermentacji jeszcze większe dobroczynne działania dla skóry! Staje się bogaty w metabolity ginsenozydu, flawonoidy, polifenole i kwas uronowy!

Sfermentowana woda ryżowa

Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate, bogata jest w witaminy B & E. Dzięki zawartości inozytolu stabilizuje pH skóry, zatrzymuje w niej wilgoć, zwiększa elastyczność, zwęża pory, a także wspomaga leczenie łojotoku. Ziarna ryżu bogate są także w niacynę, ryboflawinę oraz tiaminę.

Komórki macierzyste

Składnik w 100% biodegradowalny. Biotechnologia to dziedzina, która szanuje naturę i bioróżnorodność, nie ingerując w nią i nie szkodząc - nie wymaga pól uprawnych ani plantacji. Wystarczy zaledwie kilka milimetrów danej rośliny, by stworzyć kolejne drogocenne komórki. Komórki macierzyste i ich mieszanki to składniki całkowicie naturalne, a dzięki temu, że zostają wytworzone w czystym i kontrolowanym środowisku laboratoryjnym - są wolne od jakiegokolwiek wpływu pestycydów, nawozów czy zanieczyszczeń z powietrza.

Niacynamid

Niacynamid to składnik, który działa na cerę wielokierunkowo i może być stosowany w walce z różnymi problamami skórnymi. Przyniesie upragnione nawilżenie skórze suchej, a z kolei cera trądzikowa pokocha go ze względu na normowanie pracy gruczołów łojowych. Działanie witaminy B3 jest jednak o wiele szersze. Działa przeciwzapalnie, jest silnym antyoksydantem, wzmacnia barierę hydrolipidową skóry oraz zapobiega powstawaniu przebarwień i rozjaśnia te istniejące.

Kwas Salicylowy

Kwas salicylowy to związek należący do grupy betahydroksykwasów (BHA). Jest to kwas występujący naturalnie w przyrodzie. Jako jedyny przedstawiciel grupy BHA znalazł zastosowanie w kosmetologii i dermatologii. Kwas salicylowy to składnik złuszczający pozyskiwany z kory wierzby, z drzewa różanego, malin, liści senesu i brzozy, kwiatów rumianku, kory topoli oraz olejków eterycznych, a syntetycznie z fenolu. Kwas ten spokrewniony jest z aspiryną (kwas acetylosalicylowy) i wykazuje podobne działanie: antybakteryjne, przeciwzapalne.