PRZEDSTAWIAMY KONCEPCJĘ

SMART AGING RITUAL

Na czym polega SMART AGING?

SMART AGING to przemyślane i konsekwentne działania pielęgnacyjne, połączone ze zdrowym tryb życia. Działania te powinny być przyjemnością, a nie obowiązkiem mającym za zadanie ukryć nasz wiek. Dlatego równie ważne jest też znalezienie czasu na przyjemności i czerpanie radości z życia.

Czy wiecie że...

  • W Japonii żyje aż 10% światowej populacji stulatków

  • Japonia to najszybciej starzejący się kraj na świecie. 

  • Japonia jest też jedynym krajem na świecie, gdzie obchodzi się Dzień Szacunku dla Osób Starszych keirō no hi.

Żyjmy w harmonii z naturą...

...i starzejmy się pięknie

JAPOŃSKI SZACUNEK DO STAROŚCI

W Japonii nie uznaje się starości za stan niepożądany. Japońskie podejście – szacunek do upływającego czasu traktuje wiek nie jako obciążenie, ale kolejny, pełen nowych kolorów etap na drodze życia. Japonki wiedzą, że nie muszą być doskonałe. Są świadome, że powierzchowność i uroda sama w sobie to nie wszystko. To części całości, którą świadomie tworzą.

Długofalowe i holistyczne

DZIAŁANIA

Dla Azjatek ważne jest przede wszystkim zdrowie skóry, co oznacza rozwiązywanie problemów skórnych, zamiast ukrywania ich. Japończycy mówią, że rozsądek nakazuje najpierw uderzyć w źródło, a nie w skutek. Japonki stawiają na profilaktykę, która zapobiega niekorzystnym zmianom. Dbają o twarz i ciało regularnie, starannie i holistycznie. Krok po kroku.

4 FILARY SMART AGING

Nasze podejście do koncepcji SMART AGING RITUAL to połączone działania w czterech obszarach:

#1 dieta

To co jemy wpływa na nasz
wygląd zewnętrzy, ale także na nasze samopoczucie i zdrowie. W krajach Azji rzadziej występują choroby związane z sercem i nowotwory. Mówi się, że to zjawisko związane jest ze specyficzną dietą Azjatów, na którą składają się ryby, owoce morza i bardzo dużo warzyw.

#2 aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna daje mnóstwo korzyści dla naszego ciała i równowagi psychicznej. W Azji cwiczenia fizyczne są częścią codzienności. Ich celem nie jest zmiana wyglądu fizycznego i osiąganie nierealnych standardów, narzucanych przez społeczeństwo, ale pozostanie aktywnym i sprawnym do późnej starości na tyle, na ile jest to możliwe.

#3 PIELĘGNACJA

Chcemy pomagać Wam w tworzeniu rytuałów pielęgnacyjnych dopasowanych do potrzeb Waszej skóry, a także działających prewencyjnie. W naszych kosmetykach znajdziecie fermentowane składniki takie jak różowa glinka, granat czy czerwony żeń-szeń, które mają za zadanie aktywować regenerację komórek skóry i zwiększać jej sprężystość.

#4 masaż

Masaż jest ściśle związany z kulturą wschodu. To starożytna praktyka lecznicza, która wykorzystuje różne chwyty terapeutyczne, które umożliwiają rozluźnienie mieśni. My zachęcamy Was do wprowadzenia masażu twarzy do codziennej rutyny. Jest to doskonała forma relaksu, ale też sposób na poprawę wyglądu skóry i zapobiegnięcie powstawaniu zmarszczek.