Fakty i mity o pielęgnacji przeciwzmarszczkowej

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa wywołuje wiele emocji u zmagających się z procesami starzenia się skóry. Jak odróżnić fakty i mity? Poniżej stworzyliśmy małe zestawienie prezentujące fakty i mity o pielęgnacji przeciwzmarszczkowej.

Fakty:

  • Zapobieganie jest skuteczniejsze niż leczenie- tak jak wspominaliśmy w pierwszej części artykułu, spowalnianie procesu starzenia się skóry stanowi większą część pielęgnacji przeciwzmarszczkowej
  • Czy da się całkowicie pozbyć zmarszczek?- Nie. W pielęgnacji przeciwzmarszczkowej możemy tylko i wyłącznie zapobiegać powstawaniu nowych zmarszczek, lub zmniejszać widoczność tych istniejących
  • Filtr przeciwsłoneczny- mówiliśmy to nie pierwszy raz i powiemy po raz kolejny: używanie kremu z filtrem SPF jest szalenie istotne w prewencji powstawania zmarszczek.
  • Pielęgnacja- skóra dojrzała potrzebuje dużo nawilżania i dbania o nią. Można zmniejszyć ilość powstających zmarszczek lub ich widoczność, używając odpowiednich kremów i serum. Świetnie sprawdzi się nasze serum z fermentowanym korzeniem żeń szenia i nasionami papai. Ma ono oleistą konsystencję, więc idealnie nada się też do masażu twarzy np. narzędziem Gua Sha.

Mity

  • Krem przeciwzmarszczkowy usuwa zmarszczki- Jest to absolutna nieprawda. Kiedy zmarszczka się pojawi, nie da się jej niestety usunąć, o ile nie poddamy się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Kremy przeciwzmarszczkowe mogą natomiast poprawić elastyczność skóry i głęboko ją nawilżyć, tym samym zmniejszając widoczność zmarszczek.
  • Droższe produkty są zawsze lepsze- cena produktu nie zawsze adekwatna jest do jakości. Najważniejsze są formuły. Pod względem jakości składników, nasze formuły są porównywalne z produktami marek nawet dwu- trzykrotnie droższych od naszej.

Zmarszczki nie są niczym wstydliwym. Każda skóra kiedyś się zestarzeje i nie ma w tym nic złego.

← Starszy post Najnowszy post →