Faza cyklu menstruacyjnego, a pielęgnacja skóry

Faza cyklu menstruacyjnego ma wpływ na to w jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry i w jaki sposób reaguje ona na kosmetyki. Kiedy unikać zabiegów, a kiedy eksperymentować z nowymi kosmetykami? Generalnie podstawą jest obserwacja reakcji swojego działa  i poznanie potrzeb swojej skóry, by móc w pełni świadomie o nią zadbać.  Podpowiadamy po jakie kosmetyki naturalne Kire Skin (i nie tylko) sięgać w danej fazie cyklu

 

 kobieta przed lustrem

Wiele czynników ma wpływ na wygląd naszej cery np. wahania hormonów w danych fazach cyklu menstruacyjnego. Pielęgnacja skóry oparta na rytmie cyklu to zupełnie nowe podejście, ale jak najbardziej uzasadnione. Skóra ma bardzo różne potrzeby w trakcie trwania cyklu, co zresztą przejawia się w jej wyglądzie. Dobranie pielęgnacji skóry pod konkretną fazę cyklu i jej problemy czy wyzwania może poprawić stan skóry

 

Faza menstruacyjna a pielęgnacja skóry 

Kiedy? Około 1—7 dzień cyklu 

Ten czas cechuje niska produkcja estrogenu. Oznacza to  mniejsze wydzielanie sebum, a u niektórych delikatne łuszczenie się skóry. Może pojawić się uczucie „ściągnięcia” skóry po myciu. Na tym etapie cyklu bardzo ważne jest nawilżanie - skóra może być bardziej sucha, a zarazem wrażliwa niż zwykle. 

Lepiej unikać potencjalnie drażniących składników, mechanicznych peelingów, czy retinolu. Warto sięgać po naturalne oleje. Dawki mocnego nawilżenia szukaj np. w:

Kire Skin 72h Nawilżająca Całonocna Maska Czarna Herbata & Arbuz

Kire Skin Serum Fermentowany Korzeń Czerwonego Żeń Szenia & Nasiona Papai

 

Kire Skin Serum Fermentowany Korzeń Czerwonego Żeń Szenia & Nasiona Papai

fot. @patrycja.piechowka

Faza folikularna a pielęgnacja skóry

Kiedy? Około 8-14 dzień cyklu

Ten etap cyklu to przede wszystkim mniejsza aktywność gruczołów łojowych, więc można mniej martwić się o sebum, a bardziej zadbać o nawilżenie i odżywienie skóry. Stosuj łagodne produkty do mycia, które będą dobre dla mikrobiomu. Ta faza kończy się owulacją. 

Sięgnij po takie kosmetyki naturalne Kire Skin jak:

Kire Skin Energetyzujące Serum Czarna Herbata & Komórki Macierzyste Mangostanu

Kire Skin Żel Oczyszczający Fermentowana Woda Ryżowa & Kwiat Lotosu

Żel Oczyszczający Fermentowana Woda Ryżowa & Kwiat Lotosu Kire Skin

Owulacja a pielęgnacja skóry

Owulacja to zdecydowanie najlepszy czas na zabiegi. Twoja skóra jest w najlepszej kondycji i szybko regeneruje. Jeśli kusi cię przetestowanie nowych kosmetyków to również jest to dobry moment. 

 

Faza lutealna a pielęgnacja skóry

Kiedy? Między 15, a 28 dniem.

To czas, gdy dominuje progesteron, a wraz z nim może występować nadmierna produkcja sebum, zaskórniki, czy zmiany zapalne. To czas, gdy skóra jest wrażliwa, łatwo pojawiają się podrażnienia. Lepiej nie poddawać się zabiegom, jak mikrodembrazja czy mezoterapia, bo łatwiej uszkodzić naczynia krwionośne i łatwiej o obrzęk. Dodatkowo unikaj kosmetyków o intensywnych kompozycjach zapachowych. 

Na co warto się zdecydować? Na masaż! Możesz go wykonać własnymi dłońmi, palcami, rollerem, czy szpatułka do masażu

Sięgnij po kosmetyki regulujące produkcję sebum, przeciwzapalne, wyciszające. Sprawdzi się tu cała linia OUT OF THE BLUE . Pianka Oczyszczająca Pore Minimizer delikatnie usuwa nadmiar sebum, Maska Oczyszczająca All-Is-Clear łagodzi podrażnienia i oczyszcza pory, krem Krem Soothing Hydro Boost 5% Niacynamid koi i zmniejsza zaczerwienienia. 

Skóra jest również bardziej wrażliwa na słońce - o ile zawsze warto stosować krem z filtrem to na tym etapie cyklu raczej rozważ poziom ochrony SPF30, SPF50 lub większy. 

 

← Older Post Newer Post →