Mikrodermabrazja, mezoterapia, nici PDO, wypełnianie kwasem hialuronowym - jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Mikrodermabrazja, mezoterapia, nici PDO, czy wypełnianie kwasem hialuronowym to zabiegi po których konieczna jest odpowiednia,  przyspieszająca gojenie i regenerację,  pielęgnacja skóry twarzy. Podstawa to odpowiednie oczyszczanie, tonizowanie, ale też krem z filtrem i nawilżanie. Naturalne kosmetyki Kire Skin do pielęgnacji i oczyszczania skóry twarzy pomogą w tym procesie.

Pielęgnacja skóry twarzy po zabiegach

Odpowiednia pielęgnacja pozwala skórze prawidłowo goić się i regenerować. Mikrodermabrazja, mezoterapia, nici PDO, wypełnianie kwasem hialuronowym -  po tych zabiegach ważna jest odpowiednia pielęgnacja.  Przede wszystkim należy nawilżać minimum dwa razy dziennie. Taka rutyna pielęgnacyjna pozwala na zmniejszenie podrażnień (zaczerwienienia, zasinienia, obrzęki i krwiaki), ale też przyśpieszenie regeneracji, a czasem - pomaga utrwalić efekt działań.

Wiele zabiegów działa na zasadzie kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, co ma na celu zmuszenie jej do regeneracji. Kluczowa jest pomoc w tej regeneracji i wsparcie skóry w procesie gojenia. 

Pielęgnacja skóry twarzy po mezoterapii

Mezoterapia to nieinwazyjna, niechirurgiczna technika 
polegająca na zastosowaniu mikroiniekcji preparatów
farmaceutycznych i homeopatycznych, ekstraktów roślinnych,
witamin i innych składników do podskórnej tkanki tłuszczowej.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po mezoterapii? Podstawa to dokładne, a zarazem delikatne, oczyszczanie rano i wieczorem. Łagodnym produktem, bez mocnych detergentów. Warto sięgnąć po kosmetyki naturalne Tu świetnie sprawdzi się Pianka Oczyszczająca Kire Skin Pore Minimizer, lekka i bogata w witaminy z grupy B i E. 

W trakcie trwania serii zabiegów warto wzmocnić efekt stosując pomiędzy zabiegami serum regenerujace, najlepiej zawierajace ekstrakt z zielonej lub czarnej herbaty jak np. Energetyzujące Serum Czarna Herbata & Komórki Macierzyste Mangostanu

Zdecydowanie konieczne jest stosowanie kremu z filtrem, bo skóra jest jeszcze bardziej wrażliwa na działanie słońca niż zwykle. 

 kire skin kosmetyki naturalne w pielęgnacji po zabiegach

Pielęgnacja skóry twarzy po mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to minimalnie inwazyjna procedura stosowana
w celu odnowienia ogólnego kolorytu i tekstury skóry.
Może poprawić wygląd uszkodzeń słonecznych, zmarszczek,
drobnych linii, plam starczych, blizn potrądzikowych
i innych problemów i stanów związanych ze skórą

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po mikrodembrazji? Ponieważ naskórek ulega stopniowemu złuszczaniu kluczowe jest ciągłe dbanie o nawilżenie. Pozabiegowo polecane są maski silnie nawilżające, łagodzące podrażnienia, zmniejszające zaczerwienienia, również o działaniu przeciwzapalnym. Ratunkiem dla skóry i prawdziwym wsparciem w procesie regeneracji będzie 72h Nawilżająca Całonocna Maska Czarna Herbata & Arbuz. Efekt silnego nawilżenia utrzymuje się do 72h od aplikacji. Dodatkowo działa kojąco, redukuje suchość skóry i zmniejsza podrażnienia. 

Krem z filtrem, niezależnie od pory roku, jest bardzo istotną kwestią, bo skóra jest nadwrażliwa i podrażniona, a oparzenia słoneczne utrudnią powrót do równowagi. Nie należy zapominać o przywróceniu odpowiedniego pH skóry. Idealnym wyborem będzie Tonik Kire Skin Czarna Herbata & Woda Figowa, który nie tylko tonizuje, ale też skutecznie nawilża i wspomaga regenerację. 

 

 

← Starszy post Najnowszy post →