Wklepywanie. Mała wielka zmiana w Twoim codziennym rytuale.

Nie od dziś wiadomo, że japońska sztuka pielęgnacji ciała oparta jest na rytuałach doskonalonych przez wieloletnią tradycję kultury dbania o siebie. Technika wklepywania od wieków znana jest w Japonii i Korei Południowej. Niektóre źródła wskazują na to, że jej historia rozpoczyna się około roku 1320, kiedy to zaczęto stosować japońską formę masażu nazywaną „anma”, która jest wspaniałym sposobem, by zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. 
Jakie korzyści wynikają zatem z techniki wklepywania?


Nie tylko kosmetyk, ale i sposób nakładania

Wklepywanie jest o wiele bardziej delikatne od dobrze znanego nam wcierania kosmetyku w skórę twarzy. Niektórzy eksperci od pielęgnacji skóry twarzy zgodnie twierdzą, że podczas wcierania powodujemy drobne urazy, które ujawniają się w postaci pękniętych naczyń, plam i podrażnień zwłaszcza w okolicy oczu, gdzie skóra jest najcieńsza i najbardziej delikatna.

Korzyści z wklepywania

Wklepywanie pomaga w stymulacji przepływu krwi i pobudza napięcie mięśniowe skóry twarzy, nadając jej naturalny blask. Podczas nakładania kosmetyku opuszkami palców minimalizujemy zaczerwienienia, a dodatkowo przyspieszamy czas wchłaniania kosmetyku. Wklepywanie umożliwia skórze przyjęcie wszystkich najważniejszych składników odżywczych i nie narusza jej naturalnej struktury, a co najważniejsze – ma zdecydowane działanie uspokajające. 

Relaksujący rytuał pielęgnacji skóry twarzy

Aby rozpocząć wklepywanie, upewnijmy się, że nasze dłonie są czyste.

Cera powinna być delikatnie wilgotna, by umożliwić jeszcze dokładniejszą aplikacji kosmetyku.

Nakładamy wybrany produkt na dłonie i delikatnie ogrzewamy go między opuszkami. Kosmetyk będzie lepiej wchłaniany przez skórę, kiedy osiągnie temperaturę zbliżoną do temperatury ciała.

Używając opuszków palców przykładamy nasz produkt do cery. Poświęćmy chwilę, by dokładnie wklepać go i przytrzymać w każdej części twarzy. Najwięcej uwagi skierujmy w okolice oczu, by nasza delikatna skóra całkowicie pochłonęła kosmetyk. Proponujemy rozpocząć wklepywanie od środka czoła i kolejno przesuwać opuszkami na zewnątrz twarzy, schodząc w dół, po szyję do dekoltu.


Co najlepiej sprawdzi się przy technice wklepywania? Oczywiście kosmetyki Kire Skin! :) Polecamy przede wszystkim nasze serum, ale i krem oraz tonik!

← Older Post Newer Post →