Trendowe składniki kosmetyków do pielęgnacji twarzy w 2023!

Trendowe składniki kosmetyków do pielęgnacji twarzy w 2023!

Dzisiaj dzielimy się z Wami informacjami na temat najnowszych trendów w składnikach kosmetyków do pielęgnacji skóry na rok 2023. Zyskującymi na popularności składnikami są m.in.

Niacynamid, który znajduje się w naszym bestsellerowym kremie - to witamina B3, która ma wiele korzyści dla skóry. Jednym z jej głównych zadań jest zmniejszenie widoczności porów i poprawa tekstury skóry. Niacynamid jest także znany z właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych, co może pomóc w ochronie skóry przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Ważna informacja: Niacynamidu nie należy łączyć z innymi kwasami (np. BHA, AHA).

Ceramidy - to naturalnie występujące lipidy w skórze, które pomagają zatrzymać wilgoć w skórze i utrzymać jej naturalną barierę ochronną. Jednak wraz z wiekiem poziom ceramidów w skórze maleje, co prowadzi do utraty wilgoci i zwiększenia ryzyka podrażnień i zmarszczek. Dodanie ceramidów do kosmetyków do pielęgnacji skóry może pomóc w przywróceniu naturalnej bariery ochronnej skóry i utrzymaniu jej nawilżenia.

Prebiotyki i probiotyki - te składniki mają za zadanie utrzymać zdrową florę bakteryjną skóry, co pomaga w utrzymaniu równowagi i zdrowia skóry. Prebiotyki to składniki odżywcze, które wspierają wzrost korzystnych bakterii, natomiast probiotyki to żywe mikroorganizmy, które mogą pomóc w przywróceniu zdrowej flory bakteryjnej skóry.

Kwas hialuronowy - to popularny składnik, który ma zdolność do wiązania wody i utrzymywania jej w skórze, co pomaga w utrzymaniu jej nawilżenia i elastyczności. Kwas hialuronowy może pomóc w wypełnieniu drobnych linii i zmarszczek oraz poprawie ogólnego wyglądu skóry.

Kwas traneksamowy - to nowy gracz w świecie pielęgnacji skóry, który ma za zadanie walczyć z przebarwieniami i zaczerwienieniami. Ten składnik działa na poziomie skóry, aby zminimalizować widoczność plam i równocześnie poprawić ogólny wygląd skóry.

Te składniki są tylko wierzchołkiem góry lodowej wśród najnowszych trendów w pielęgnacji skóry na rok 2023. Pamiętajcie, że pielęgnacja skóry to nie tylko o trendach, ale o dopasowaniu kosmetyków do swojego typu skóry i regularnym dbaniu jej codzienną pielęgnację. Odpowiednie nawilżanie, oczyszczanie i ochrona skóry przed słońcem to kluczowe czynniki, które należy uwzględnić w codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Zgodnie z filozofią Smart – Aging nie zapominajmy także, że zdrowy styl życia, odpowiednie odżywianie i regularna aktywność fizyczna również wpływają na stan naszej skóry. Dlatego warto zadbać o siebie w pełnym zakresie i dbać o swój organizm zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Mam nadzieję, że ta lista trendowych składników w pielęgnacji skóry na 2023 roku była dla Was pomocna. Zachęcamy do eksperymentowania z nowymi kosmetykami, ale zawsze z zachowaniem zdrowego rozsądku i dbałością o swoją skórę.

← Older Post Newer Post →