Rutyna pielęgnacyjna po wakacjach 🌞

Śłońce, słona woda i morska bryza. Brzmi jak wakacje, prawda? Mimo że te rzeczy przyjemnie się kojarzą, mogą niestety pogorszyć stan naszej skóry, podrażniając i wysuszając ją. Dlatego po zasłużonym wypoczynku warto podjąć działania mające na celu naprawienie skóry, która musiała stawić czoła ekstremalnym warunkom.

Po okresie wakacyjnym skóra może być podrażniona, sucha w dotyku i nadwrażliwa. Możemy odczuwać pieczenie, szczypanie i nieprzyjemne uczucie ściągnięcia. Właśnie dlatego priorytetem powinno być nawilżenie i odbudowa naszej skóry. W tym celu doskonale sprawdzi się nawilżająca, całonocna maska z czarną herbatą i arbuzem. Produkt ten pomoże skórze odzyskać blask i uspokoić podrażnienia, dając ulgę.

W ciągu dnia warto sięgnąć po łagodzącym kremem z kolekcji out of the blue, który przywróci balans skórze, błyskawicznie ją nawilży i złagodzi podrażnienia. Dla tych, którzy nabawili się zaczerwień, ten krem również może okazać się zbawieniem.

żel oczyszczający z linii timeless

Jeśli podczas wakacji regularnie używaliśmy kremu z filtrem SPF, pamiętajmy, że ochrona przed promieniowaniem UV nie kończy się wraz z powrotem do domu. Codziennego używania kremu z filtrem SPF nie można zaniedbać, niezależnie od tego, czy planujemy spędzać czas na zewnątrz, czy też nie. Dla dodatkowego nawilżenia podrażnionej skórze, warto sięgnąć po krem nawilżający City Break z SPF 30. W przypadku potrzeby większej ochrony, można sięgnąć po krem z wyższym filtrem, np. SPF 50.

Szczególną uwagę warto zwrócić na dojrzałą skórę, która jest bardziej delikatna i wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Poza wspomnianymi krokami, warto zastosować serum. Doskonałym wyborem jest serum z fermentowanym korzeniem czerwonego żeń szenia i nasionami papai, które głęboko nawilży i zregeneruje skórę, działając także przeciwstarzeniowo.

Aby zregenerować skórę po działaniu promieni słonecznych, warto sięgnąć po wodę ryżową. Jeśli preferujemy rozwiązania mniej pracochłonne, można sięgnąć po produkty zawierające wodę ryżową, takie jak wspomniany wcześniej krem łagodzący z serii out of the blue. Woda ryżowa znajduje się także w piance do mycia twarzy z serii out of the blue i w żelu do mycia twarzy z serii timeless. Codzienne oczyszczanie jest istotne, ale nawet podrażniona skóra potrzebuje delikatnego traktowania.

Podsumowując, skóra zmęczona po wakacjach potrzebuje intensywnego nawilżenia i regeneracji. Priorytetem jest łagodzenie podrażnień i przywracanie zdrowego wyglądu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kuracji, skóra odzyska blask i elastyczność, pozwalając nam z entuzjazmem wrócić do codziennego rytmu.

← Older Post Newer Post →