Przebarwienia, zmarszczki i rozszerzone pory, czyli dlaczego krem z filtrem jest ważny?

W Kire Skin wiemy, że krem z filtrem jest niezbędnym elementem pielęgnacji skóry i sposobem na zapobieganie takim problemom jak rogowacenie, przedwczesne starzenie się skóry, czy przebarwienia. Poznaj niekorzystne efekty wystawienia skóry na promieniowanie słoneczne bez należytej ochrony jaką daje krem z filtrem.

Ochrona przeciwsłoneczna to jeden z podstawowych sposobów skutecznej pielęgnacji skóry! 

Przebarwienia słoneczne

Pod wpływem promieniowania UV & UVA procesy komórkowe skóry zostaja zaburzone. To sprawia, że produkcja melaniny również wymyka się spod kontroli i jest wytwarzana w nadmiernych ilościach. W wyniku takich niekorzystnych czynników pojawiają się plamy i przebarwienia, często również nierównomierny koloryt skóry. Zmiany pigmentacyjne nie zachodzą z dnia na dzień i pracujemy na ich pojawienie się latami  - początkowo kryją się w głębokich warstwach skóry, a z czasem stają się coraz bardziej widoczne. 

W walce z przebarwieniami skóry moga okazać się skuteczne naturalne kosmetyki Kire Skin:

Krem Sfermentowany Granat & Kwas Salicylowy (ekstrakt z zielonej herbaty)

Tonik Korzeń Żeń Szeń & Kwiat Ylang Ylang (ekstrakt z zielonej herbaty, kwas mlekowy, kwas cytrynowy, aloes)

Serum Fermentowany Korzeń Czerwonego Żeń Szenia & Nasiona Papai

Krem Soothing Hydro Boost 5% Niacynamid

Fotostarzenie, zmarszczki, utrata jędrności

Fotostarzenie to przyspieszone, zdecydowanie przedwczesne powstawanie zmarszczek, ale również utrata elastyczności i jędrności skóry twarzy. Promieniowanie UV rozkłada kolagen , kwas hialuronowy i elastynę zgromadzona w skórze. Sprzyja również generowaniu wolnych rodników. 

Zielona herbata jest bogata w antyoksydanty, które rozprawiają się ze szkodliwym działaniem wolnych rodników 

Warto więc sięgać po kosmetyki majace ten składnik aktywny w swoim składzie, jak na przykład kosmetyki naturalne Kire Skin z linii Timeless (klik) 

Rozkład zapasów witamin 

Promieniowanie UV rozkłada nie tylko elastynę, kwas hialuronowy i kolagen, ale również cenne zapasy witaminy A i C oraz kwasy tłuszczowe i minerały. 

  

Stan zapalny na skórze 

Słoneczne lato to ciężki czas dla skór trądzikowych i z tendencją do podrażnień. Promieniowanie słoneczne może wywołać stany zapalne i podrażnienie w głębszych warstwach skóry, obniżając jej odporność i zdolności regeneracji. To nie tylko przyspiesza proces starzenia się skóry, ale również prowadzi do pojawiania się niedoskonałości. 

 

Rozszerzone pory 

Skóra traci elastyczność pod wpływem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W miarę upływu czasu, gdy skóra traci elastyczność również pory słabiej się kurczą. 

 

Krem z filtrem SPF30 Kire Skin z linii Bloom: City Break Moisturizer SPF 30 White Tea & Herbal Mix (klik) 

Krem z filtrem SPF50 Kire Skin z linii The Art of Glow: Go to Glow Moisturizer SPF 50 Black Tea & Fermented Ginseng (klik) 

← Older Post Newer Post →