Pielęgnacja twarzy w ciąży – jakie kosmetyki można bezpiecznie stosować, a których unikać?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które można bezpiecznie używać w ciąży

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, które można używać w ciąży to często poruszany temat wśród przyszłych mam w trosce o własne zdrowie, jak również dziecka. Kobiety są coraz bardziej świadome, jakie kosmetyki bezpiecznie można stosować, a które na czas ciąży należy odstawić. W tym artykule szczegółowo podpowiemy: Jakie składniki aktywne są bezpieczne? Czy warto mieć rozbudowaną pielęgnację w ciąży? Czy lepiej zaprzestać stosowania pielęgnacji twarzy przez najbliższe kilka miesięcy?

brzuch w ciąży - kobieta w ciąży

Składniki, które są bezpieczne w ciąży

Zacznijmy od podstaw: pielęgnacja w ciągu tych 9-ciu miesięcy powinna opierać się na naturalnych składnikach aktywnych. W Kirè Skin używamy wyłącznie naturalnych składników najwyższej jakości, które sprowadzamy z największą dbałością m.in. z Azji, czy Ameryki Południowej. Dlatego też każdy kosmetyk z naszej marki można używać w tym okresie. W portfolio posiadamy trzy linie, które są przeznaczone dla różnych typów skóry, od problematycznej, suchej aż po tłustą i normalną. W ciąży najlepiej stosować delikatne, niepodrażniające formuły, które długotrwale nawilżą, zregenerują i odżywią skórę. W tym czasie przesuszenie może znacząco doskwierać z powodu podwyższonego poziomu hormonów: estrogenu i progesteronu. Możemy zaproponować linię The Art of Glow, która skupia się na nawilżeniu i rozświetleniu. W jej skład wchodzi: 72h nawilżająca całonocna maska z czarną herbatą i arbuzem, bestsellerowy tonik z czarną herbatą i wodą figową,  energetyzujące serum z czarną herbatą i komórkami macierzystymi Mangostanu i oczywiście SPF50 z czarną herbatą i fermentowanym żeń-szeniem. Podstawą codziennej pielęgnacji przez cały rok powinny być również kremy z filtrem. Nie zapominajmy o tym!

         Dodatkowo przy ciąży hormony szaleją i może to się odbić na kondycji i wyglądzie cery, dlatego warto niezwłocznie zastosować kosmetyki, które uspokoją i wyciszą niedoskonałości. Często w ciąży może pojawić się problem trądziku w różnym nasileniu, aby go zwalczyć warto stosować kosmetyki z kwasem azelainowym w niskim stężeniu, czy krem z niacynamidem 5%. Następnie jeśli pojawią się przebarwienia bezpiecznie można nakładać na twarz serum z witaminą C, czy witaminą E. Co do kwasów to oczywiście można stosować je w ciąży jednak muszą one być w niskim stężeniu. Najlepszy wybór pada na kwas: mlekowy, cytrynowy i fitowy. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby kosmetyki były przebadane dermatologicznie i dedykowane konkretnie przyszłym mamom, bo mamy wtedy w 100% pewność że można ich używać, bez szczegółowego sprawdzania składów.

kobieta trzyma zdjęcie dziecka w brzuchu

 Składniki, których należy unikać w ciąży

         Na ten czas koniecznie odkładamy wszelkie kosmetyki z retinolem i wszelkimi pochodnymi witaminy A. Te składniki mogą powodować wady rozwojowe płodu i zwiększać ryzyko poronienia. Niebezpieczny dla płodu jest też kwas salicylowy, znacząco zwiększa możliwość wystąpienia powikłań w tym okresie. Tak jak pisaliśmy wcześniej nie zaleca się stosowania żadnego kwasu o podwyższonym stężeniu, nawet tych bezpiecznych do stosowania. Co do olejków eterycznych to nie ma zgodności wszystkich lekarzy co do ich bezpieczeństwa, nie warto ryzykować, dlatego na wszelki wypadek odradzamy ich stosowania. Oznaczenia na opakowaniach takie jak PEG, DEPH, DEP, BBP, BHT, BHA i DEHA to sygnał, że kosmetyk raczej nie nadaje się dla kobiet w ciąży.

Najlepiej i najbezpieczniej byłoby gdyby w ciąży to lekarz dermatolog lub kosmetolog ułożył nam pielęgnację twarzy. W razie wątpliwość co do danych składników aktywnych też należy doradzać się specjalistów, a nie czerpać wiedzę z Internetu, ponieważ pojawia się wiele fake newsów, a najważniejsze jest przecież zdrowie matki i dziecka.

← Older Post Newer Post →