Pielęgnacja twarzy po 25 roku życia

Czy rzeczywiście prawdą jest, że ludzie powinni zaczynać pielęgnację przeciwzmarszczkową już w wieku 25 lat?

Otóż okazuje się, że TAK. Naukowcy odkryli, że naturalny proces starzenia zaczyna się w wieku 25 lat, jednak jego przebieg zależy od wielu czynników genetycznych i środowiskowych.

Kolejność pielęgnacji w wieku 25 lat

Pierwszym krokiem w rutynie pielęgnacyjnej 25-latka powinno być oczyszczanie. Oczyszczanie = usuwanie makijażu + mycie twarzy. Skórę oczyszczamy dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Delikatnie i dokładnie usuwamy z twarzy makijaż, nadmiar oleju i zanieczyszczenia. Podczas usuwania makijażu z twarzy ważne jest, aby być delikatnym dla oczu i ust, ponieważ tam skóra jest cienka i wrażliwa. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie produkty oczyszczające. Jeśli Twoja skóra nie jest czysta, nie tylko produkty pielęgnacyjne nie będą się łatwo wchłaniać, ale na dłuższą metę Twoja cera będzie matowa, pory będą zatkane i łatwo pojawią się na nich zaskórniki, wągry i pryszcze. Jeśli jednak przesadzisz z oczyszczaniem, łatwo stracisz wilgoć i Twoja skóra stanie się sucha, a nawet wrażliwa. Odpowiedni środek oczyszczający dobrany do typu skóry powinien być taki, który po użyciu daje uczucie czystości, ale nie ściąga po umyciu.

Po 25 roku życia metabolizm skóry spowalnia, a także normalne zrzucanie warstwy rogowej naskórka, która będzie się stopniowo nawarstwiać i zagęszczać, przez co tekstura skóry stanie się bardziej szorstka, straci swoją przepuszczalność i stanie się matowa. Dlatego tak ważne jest wyrobienie sobie nawyku regularnego usuwania martwych komórek skóry po oczyszczaniu, aby przywrócić cerze czystość, elastyczność i blask. 

pielęgnacja po 25 roku życia

Następnym krokiem bardziej rozbudowanej pielęgnacji jest maska. Nakładamy ją na oczyszczoną skórę, omijając okolice oczu i ust. Pozostawiamy na 15-20 minut, a następnie delikatnie usuwamy ją wodą. Po masce przychodzi czas na tonizację.  Tonik ma za zadanie wyrównać pH skóry i ją nawilżyć, dzięki czemu kolejne produkty pielęgnacyjne wchłaniają się szybciej i lepiej. W skróconej rutynie pielęgnacyjnej zaleca się stosowanie go jako pierwszy krok po oczyszczeniu i wyregulowaniu skóry, aby otworzyć kanały absorpcyjne skóry i zwielokrotnić wchłanianie i skuteczność kolejnych produktów.

Kolejnym krokiem jest serum o bogatej formule nasyconej składnikami aktywnymi. Jeśli mówimy o działaniu anti-aging to warto wspomnieć o retinolu i innych pochodnych witaminy A. Po 25 roku życia warto wdrożyć te składniki do swojej pielęgnacji. Oczywiście są one bardzo wysuszające dla skóry dlatego też warto zadbać o dużą dawkę nawilżenia. Krem nawilżający na dzień i na noc jest niezbędny niezależnie od wieku i typu skóry. Dodatkowo należy stosować krem pod oczy, który ma za zadanie wnikać głęboko w skórę pod oczami i zredukować wiele problemów takich jak cienie, drobne linie, zmarszczki i opuchlizna.

Na dzień niezależnie od wieku, czy typu skóry koniecznie należy nakładać krem z SPF. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych nie ma na celu jedynie zapobiegania opalaniu, prawdziwą rolę odgrywa zapobieganie zbyt szybkiemu starzeniu się skóry, ponieważ promienie UVA mogą przenikać przez powierzchnię skóry i wnikać głębiej pod skórę właściwą, niszcząc tkankę kolagenu i elastyny oraz powodując powstawanie zmarszczek i drobnych linii.

 krem z filtrem SPF

Podsumowując kroki pielęgnacyjne:

Rano: oczyszczanie - tonik - krem pod oczy - krem do twarzy - krem przeciwsłoneczny

Wieczorem: demakijaż - oczyszczanie – złuszczanie – maska- tonik - serum - krem pod oczy - krem do twarzy.

 

← Older Post Newer Post →