Pielęgnacja skóry trądzikowej z KIRE SKIN. Jak pozbyć się przebawień na twarzy?

Jak pozbyć się przebawień? Pielęgnacja skóry trądzikowej potrafi spędzić sen z powiek. Należy pamiętać, że redukcja przebarwień potrądzikowych to przede wszystkim wsparcie procesu regeneracyjnego i zmniejszanie stanu zapalnego. Co robić i po jakie składniki sięgać by pozbyć się przebawień na twarzy?

Przebarwienia potrądzikowe

Przebarwienia potrądzikowe mają zwykle różowy, czerwony lub fioletowy odcień i są niczym innym, jak dalszym procesem gojenia się skóry po powstałym wcześniej stanie zapalnym. Samoleczenie skóry zależy przede wszystkim od jej stopnia regeneracji, nawilżenia, kondycji, a także głębokości i czasu trwania stanu zapalnego. U osób z zaburzoną mikroflorą skórną, podrażnioną i nadreaktywną cerą z tendencją do rozszerzonych naczyń krwionośnych, jak również nie dbających o prawidłową dietę, styl życia i zdrowie – działania przeciw przebarwieniom będą mniej skuteczniejsze i będą wymagały więcej czasu. 

Pielęgnacja skóry trądzikowej z KIRE SKIN. Jak pozbyć się przebawień?

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami: fotoprotekcja

Wszelkie niewłaściwe i agresywne działania mogą zakłócić gojenie się skóry, doprowadzając przy tym do powstania przebarwienia utrwalonego oraz zwiększając prawdopodobieństwo pojawienia się blizn potrądzikowych. 

Fundamentalną zasadą w eliminacji przebarwień jest całoroczna fotoprotekcja. Pod wpływem promieni słonecznych może pojawić się problem hiperpigmentacji, a przebarwienia różowe mogą przejść w trwałe pomarańczowo-brązowe zmiany, które nie mają już zdolności regeneracyjnych. Dodatkowo ochrona przeciwsłoneczna wspomaga regenerację skóry, gdyż chroni wyjątkowo wrażliwą skórę objętą procesem gojenia.

Należy również ograniczyć substancje (olejki eteryczne, perfumy, zioła, niektóre leki), które uwrażliwiają skórę na promienie słoneczne i zwiększają ryzyko pojawienia się podrażnień, alergii i przebarwień.

 

 

Pielęgnacja skóry z przebarwieniami: delikatnie!

Pielęgnacja skóry powinna być delikatna. Należy unikać agresywnej pielęgnacji. Ciągłe złuszczanie (depilacja woskiem, peelingi ziarniste, szczotki do oczyszczania – są zabronione!), nadmierne podrażnianie przez stosowanie kosmetyków z silnie działającymi na skórę składnikami aktywnymi – tylko opóźni gojenie i może wpływać negatywnie na procesy naprawcze. Oczywiście skóra może wymagać dopasowanych produktów, które stymulują proces złuszczania, ale powinny one zostać uzupełnione kosmetykami o właściwościach regeneracyjnych, łagodzących i nawilżających.

Świeże przebarwienia

Przy świeżych przebarwieniach potrądzikowych warto postawić na regenerację i ukojenie skóry, a produkty złuszczające na pewien czas odstawić. Kompletując swoją kosmetyczkę nie warto zapominać o działaniu przeciwzapalnym i regenerującym. Brak działań łagodząco -regenerujących i wsparcia bariery hydrolipidowej tylko nasili istniejące problemy. Wspomaganie regeneracji skóry jest konieczne i zapewni krótszy czas gojenia rany. Im dłużej stan zapalny się utrzymuje, tym trudniej będzie go zahamować, a szkody, jakie może wyrządzić, będą bardziej dotkliwe. Wybierając kosmetyk zwróć uwagę na zawartość antyoksydantów, ponieważ chronią skórę przed wolnymi rodnikami (m.in. spowalniając proces starzenia się skóry) i przyspieszają gojenie.

Nawilżenie skóry 

Niedostatecznie nawilżona skóra często jest też bardziej wrażliwa, a proces leczenia przebarwień pozapalnych jest utrudniony. Prawidłowo nawodniony organizm i nawilżona skóra charakteryzują się lepszymi możliwościami naprawczymi, a odpowiednia wymiana substancji aktywnych zostaje zachowana

Bez wyciskania niedoskonałości!

Aby nie dopuścić do pojawiania się kolejnych przebarwień potrądzikowych, w celu eliminacji niedoskonałości najlepiej jest stosować produkty punktowe. Dla niektórych wyciskanie wyprysków kojarzy się z szybszym ich usunięciem… Niestety, nieumiejętne oczyszczanie manualne często uszkadza sieć naczyń krwionośnych i powoduje mechaniczne uszkodzenie naskórka, przyczyniając się do niewłaściwego zrastania i pozostawiając ślad w postaci blizn. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stosowanie punktowego preparatu na wypryski, który zahamuje stan zapalny i przyspieszy eliminację niedoskonałości.

Zabiegi na przebarwienia

W gabinecie kosmetycznym na przebarwienia pozapalane polecane są głównie terapie skojarzone, łączące działanie delikatnie złuszczające i przeciwzapalne. Najbardziej efektywne są zabiegi iniekcyjne, które działają głębiej, bez powierzchownego usuwania naskórka – mezoterapia igłowa, dermapen, osocze bogatopłytkowe. Godne uwagi są również zabiegi z użyciem urządzeń gabinetowych tj. laser, bądź IPL. 

Najlepsze składniki rozjaśniające przebarwienia potrądzikowe 

Składniki rozjaśniające przebarwienia potrądzikowe to np.:  kofeina, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z soi, aloes, niacynamid, hydrochinon, kwasy z grupy PHA, kwas kojowy, kwas mlekowy, kwas glikolowy, kwas traneksamowy, kwas ferulowy, kwas azelainowy, azeloglicyna, adapalen, arbutyna, wit. A, C, E.

Dobór produktów dla cery z przebarwieniami powinien być dobrze przemyślany. Sięgaj po sprawdzone, dobre preparaty, na które Twoja skóra najlepiej reaguje. W asortymencie marki Kire Skin z pewnością znajdziesz takie naturalne kosmetyki, które zawierają aloes, ekstrakt z zielonej herbaty, kwas mlekowy czy kofeinę. 

 

Proces gojenia i regeneracji skóry jest kwestią indywidualną. U niektórych przebarwienie zniknie po kilku tygodniach, u innych po kilku miesiącach. Warto uzbroić się w cierpliwość i nie rezygnować z prawidłowej pielęgnacji skóry z przebarwieniami. 

 

Pielęgnacja cery trądzikowej według Kire Skin: 

Cała linia dla cery trądzikowej: OUT OF THE BLUE

Pianka Oczyszczająca Pore Minimizer

Maska Oczyszczająca All-Is-Clear

Krem Soothing Hydro Boost 5% Niacynamid

Żel Oczyszczający Fermentowana Woda Ryżowa & Kwiat Lotosu  (ekstrakt z zielonej herbaty)

 

Jak pozbyć się przebawień? Pielęgnacja od Kire Skin:

Krem Sfermentowany Granat & Kwas Salicylowy (ekstrakt z zielonej herbaty)

Tonik Korzeń Żeń Szeń & Kwiat Ylang Ylang (ekstrakt z zielonej herbaty, kwas mlekowy, kwas cytrynowy, aloes)

Serum Fermentowany Korzeń Czerwonego Żeń Szenia & Nasiona Papai

 

Autorką tekstu jest Beauty Coach – Maja Sędziwa-Pachnik, kosmetolog i absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

← Older Post Newer Post →