Japońska pielęgnacja skóry. Zadbaj o siebie jak prawdziwa Gejsza.

Japońska pielęgnacja skóry. Zadbaj o siebie jak prawdziwa Gejsza.

Gejsza (jap. 芸者 geisha, także geiko 芸子 lub geigi 芸妓), to osoba (obecnie tylko kobieta) posiadająca umiejętności artystyczne, która bawi gości rozmową, grą na instrumentach, śpiewem i tańcem. Doskonale zna się na przebiegu ceremonii parzenia i picia herbaty. Słowo geisha pochodzi od wyrazów gei (sztuka) i sha (osoba).

Sama gejsza zawsze ubrana jest w tradycyjny strój, a na twarzy ma doskonale wykonany, charakterystyczny makijaż. Jednak czy stałe nakładanie wielu warstw makijażu powoduje u niej problemy skórne? Otóż nie. Te tajemnicze kobiety w doskonały sposób potrafią zadbać o swój zdrowy wygląd. Bazując na ich wiedzy i doświadczeniu możemy krok po kroku przekonać się co zrobić, by poczuć się pięknie w swojej skórze. Poznaj azjatycki rytuał pielęgnacji według gejszy:

Oczyszczanie skóry twarzy – krok 1

Pomimo iż często pomijany, to najważniejszy element w procesie rytuału piękna. Według japońskiej pielęgnacji skóry oczyszczanie to czynność poprawiająca zdrowie. Już 20 sekund wystarczy aby usunąć resztki makijażu i zmyć kosmetyk, którego używamy do oczyszczenia. Jednym z sekretnych składników jest woda ryżowa, której zawdzięczamy między innymi efekt promiennej skóry. Inne składniki po które chętnie sięgały gejsze to kwas oleinowy oraz olej kameliowy, bogaty w witaminy A, B, D i E. 

Złuszczanie twarzy – krok 2

Powinno być obecne w naszej pielęgnacji regularnie. Azjatki używając mączki ryżowej przygotowywały specjalną pastę złuszczającą, która aktywowana wodą oczyszcza pory, rozjaśnia skórę i sprawia, że jest gotowa na przyjęcie kolejnych substancji odżywczych. Dodając do mączki mielonych otrębów ryżowych, wzbogacasz pastę o witaminy A, B2, B12 i nawilżające proteiny. To etap, który powinien trwać około 20 sekund. 

Tonizowanie – krok 3

To idealny moment aby rozjaśnić i zmiękczyć skórę. Jest ważnym krokiem pomiędzy oczyszczaniem i nawilżeniem cery. Nie zapominajmy jednak, że samo tonizowanie nie zastąpi nam oczyszczania. Japońska pielęgnacja skóry proponuje na tym etapie nasycone ekstraktami roślinnymi płyny, lekkie i wolne od silnego zapachu. Nazywane są „wodami piękności” i zawierają substancje odżywcze, bogate w kwas mlekowy (kwasy cytrynowy oraz mlekowy, a także ekstrakt z zielonej herbaty znajdziesz w naszej wodzie piękności czyli toniku Korzeń Żeń Szeń & Kwiat Ylang Ylang!), zieloną herbatę czy glony. Przywracają prawidłowe pH. Wygospodarujmy jedynie 7 sekund, aby nałożyć naszą esencję na suchą skórę i pozwólmy jej działać.

Odżywianie – krok 4

Krok ostatni na liście, ale niesamowicie ważny niezależnie od tego, jaki typ skóry posiadamy. Poświęćmy sobie nie mniej niż 20 sekund, aby nałożyć na twarz krem lub olejek wykonując ruchy prowadzące od góry i na zewnątrz. Sekretnym składnikiem Azjatek jest między innymi jedwab, który zawiera ekstrakty bogate w aminokwasy i przeciwutleniacze, sprzyjające regeneracji komórek i nadające skórze elastyczności.

← Older Post Newer Post →