Jak zmyć makijaż po Halloween?

Twoja charakteryzacja na Halloween była niesamowita, ale teraz po powrocie do domu zaczynasz się zastanawiać, jak skutecznie zmyć ten wyjątkowy makijaż. Spokojnie, pokażemy Ci najskuteczniejszy sposób na demakijaż, czyli oczyszczanie dwufazowe.

Czym jest oczyszczanie dwufazowe?

Oczyszczanie dwufazowe to proces, w którym najpierw rozpuszczamy makijaż, a następnie usuwamy go przy użyciu odpowiedniego preparatu. Składa się on z dwóch faz:

1. Faza - Rozpuszczenie makijażu

W pierwszym kroku oczyszczania dwufazowego potrzebujemy specjalnego oleistego produktu. Na rynku dostępne są różne olejki i balsamy do demakijażu, spośród których możesz wybrać ten, który Ci odpowiada. Polecamy nasz olejek oczyszczający z serii "Timeless".

Proces ten jest bardzo prosty:

  • Nałóż produkt na czyste dłonie.
  • Zamknij oczy i delikatnie przyłóż dłonie do nich, unikając silnego pocierania. Zwracaj uwagę, aby produkt nie dostał się do oka.
  • Po rozpuszczeniu makijażu na oczach, w razie potrzeby nałóż więcej produktu i delikatnie masuj twarz oraz szyję okrężnymi ruchami.
  • Następnie zwilż dłonie i powtórz masaż twarzy w ten sam sposób, co wcześniej. Dzięki temu produkt zacznie się emulgować.
  • Zmyj nadmiar produktu ciepłą wodą.

2. Faza - Zmycie

W tej fazie potrzebny jest produkt myjący na bazie wody, taki jak pianka do mycia twarzy lub żel. Unikaj używania zwykłego mydła, które ma odczyn zasadowy i może zakłócić naturalne pH skóry. 

Jeśli preferujesz żele, nasz żel myjący z serii "Timeless" jest doskonałą opcją.

 Dla miłośników pianek, warto wypróbować naszą delikatnie oczyszczającą piankę "Pore Minimizer" z serii "Out Of The Blue".

 

Co należy zrobić w drugiej fazie oczyszczania?

  • Ponieważ Twoja twarz jest już wilgotna, możesz od razu nałożyć produkt na skórę. Dokładnie oczyść twarz, pamiętając o miejscach takich jak skóra pod żuchwą czy okolice nozdrzy.
  • Dokładnie spłucz ciepłą wodą.
  • Delikatnie osusz twarz papierowym ręcznikiem lub zwykłym, ale pamiętaj, aby używać go tylko do twarzy i często go wymieniać. Nie pocieraj twarzy, a jedynie delikatnie przyciśnij ręcznik kilka razy.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry możesz kontynuować swoją standardową pielęgnację. Mamy nadzieję, że ten poradnik pomoże Ci w skutecznym zmyciu charakteryzacji. Szczęśliwego Halloween!

← Older Post Newer Post →