Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy trądzikowej?

Pielęgnacja twarzy ze skórą trądzikową

Trądzik to choroba skóry, która dotyka nie tylko nastolatków, ale również dorosłe osoby w każdym wieku. Trądzik wiąże się z zaburzonym funkcjonowaniem gruczołów łojowych i wydzielaniem nadmiernej ilości sebum, przez co skóra jest bardzo tłusta i błyszcząca. Cera trądzikowa jest najbardziej problematyczna pod względem dobrania odpowiedniej pielęgnacji i leczenia czy kwestii estetycznych.

Czego osoby zmagające się z trądzikiem nie powinny robić:

  • Używać bardzo ciężkich produktów do pielęgnacji na bazie oleju. Należy unikać tłustych i oleistych kosmetyków, bo jest większe prawdopodobieństwo, że to właśnie one zatkają pory i wywołają jeszcze więcej wyprysków,
  • Zbyt mocno peelingować skórę – mocne złuszczanie poprzez stosowanie ostrych produktów może roznieść bakterie po całej twarzy i nasilić trądzik
  • Dotykać twarzy – rękami, telefonem, czy włosami może spowodować pogorszenie się trądziku. Dodatkowo warto raz na tydzień prać pościel, bo często na niej gromadzą się zarazki i bakterie.
  • Drapać i wyciskać wypryski. Może to prowadzić do zakażenia i powstawania blizn.

 dziewczyna robi pielęgnację - wyciera twarz ręcznikiem

Jak powinna wyglądać rutyna pielęgnacyjna skóry trądzikowej?

Najważniejsze jest oczyszczanie

Produkty oczyszczające mają za zadanie oczyścić skórę nie tylko z makijażu, ale również z kurzu, bakterii i innych zanieczyszczeń z całego dnia. Idealne kosmetyki do demakijażu i oczyszczania skóry trądzikowej powinny być niekomedogenne, hypoalergiczne i bezzapachowe, bo często dodatki zapachowe podrażniają skórę. Warto stosować dwuetapowe oczyszczanie, a jako drugi krok można zastosować żel, mleczko lub piankę o składzie, który nie będzie zawierał alkoholu i składników wysuszających. Takie kosmetyki posiadamy w portfolio Kire Skin. Polecamy szczególnie piankę z linii Out of the Blue, która w składzie zawiera wodę ryżową, która ma za zadanie załagodzenia stanów zapalnych skóry.

Kolejnym krokiem jest złuszczanie martwego naskórka. Osoby ze skórą trądzikową nie powinny używać ostrych peelingów fizycznych z drobinkami. Warto wybierać peelingi enzymatyczne, które nie roznosząc zarazków, delikatnie złuszczają skórę. Następnie wykonujemy tonizację, czyli przywrócenie odpowiedniego dla skóry pH. Warto wybierać toniki o działaniu kojącym i nawilżającym. Możemy polecić w tym kroku tonik Kire Skin z linii The Art Of Glow, który w składzie zawiera czarną herbatę i wodę figową, które mają za zadanie rozświetlić i nawilżyć cerę. Osoby zmagające się trądzikiem nie powinny zapominać o nawilżaniu. Warto kończyć pielęgnację nawilżającym kremem o lekkiej i nieobciążającej konsystencji.

Oczywiście w przypadku braku poprawy lub zaognienia skóry trądzikowej należy udać się do dermatologa.

← Older Post Newer Post →