Jak pielęgnować twarz – krok po kroku. Kolejność nakładania kosmetyków.

Jak pielęgnować twarz – krok po kroku. Kolejność nakładania kosmetyków.

Na rynku obecnie mamy wiele dostępnych marek kosmetycznych, które specjalizują się w pielęgnacji. Nowości wychodzą bardzo często, produkuje się coraz to nowsze kremy, serum, toniki i esencje. Przeciętna konsumentka może być zdezorientowana tymi wszystkimi specyfikami, dlatego w tym artykule chcemy wyjaśnić: jak pielęgnować twarz krok po kroku. Wszystkie starania mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli nie zachowamy prawidłowej kolejności nakładania kosmetyków w codziennej pielęgnacji cery.

Oczywiście pamiętajmy o tym, aby mieć piękną cerę nie trzeba wprowadzać rozbudowanej pielęgnacji, która ma 20 etapów. Wystarczy każdego dnia zadbać o 5 kroków w pielęgnacji twarzy. Najważniejsza jest konsekwencja i systematyczność oraz odpowiednio dobrane pod cerę kosmetyki, nakładane w odpowiedniej kolejności.

Kolejność pielęgnacji twarzy – etapy:

  1. Oczyszczanie i demakijaż
  2. Złuszczanie
  3. Tonizacja
  4. Nawilżanie
  5. Ochrona przeciwsłoneczna

 

Oczyszczanie i demakijaż bardzo często sprowadzają się do dwuetapowego oczyszczania, jeśli nosimy np. maskarę lub ciężki podkład. Warto zacząć od czegoś oleistego, aby rozpuścić makijaż np. masełka lub olejku. Szczególnie polecamy w tym kroku olejek oczyszczający Kire Skin z zieloną herbatą i meadowfoam, który ma lekką i przyjemną konsystencję, która nie wysusza skóry i dokładnie zmywa makijaż. Olejek od Kire Skin został stworzony do codziennego oczyszczania każdego rodzaju skóry. Kolejnym krokiem może być np. pianka, płyn micelarny (który koniecznie trzeba zmyć – nie zapominajmy o tym!) lub żel do mycia twarzy.

Złuszczania nie powinno robić się codziennie, peelingi należy stosować jedynie 1-2 razy w tygodniu, nie częściej i w odstępach mniej więcej 3-4 dni. Usunięcie martwego naskórka sprawi, że wszystkie kosmetyki później nakładanie będą się lepiej wchłaniać i działać.

kosmetyki z czarna herbata naturalne toniki kire skin fermentowane skladniki

Tonizacja jest następnym bardzo ważnym krokiem o którym wiele osób zapomina. Tonik dopełnia demakijaż i oczyszczanie, bo nie tylko przywraca odpowiednie pH skóry, ale może również nawilżać i odświeżać skórę. Szczególnie polecamy do tego etapu pielęgnacji bestsellerowy tonik Kire Skin z Czarną Herbatą i Wodą Figową, który jak opisują nasze klientki „jest jak Porsche wśród innych toników”.

 

Nawilżanie to 4 krok świadomej pielęgnacji, którego nie można pominąć. Po dokładnym oczyszczeniu i nałożeniu toniku na twarz mamy kilka możliwości co do nawilżenia skóry. Można zastosować głęboko nawilżającą maseczkę całonocną jak ta od naszej marki z Czarną Herbatą i ekstraktem z Arbuza. Ta maska jest stworzona by nawilżać i odżywiać skórę twarzy oraz pomóc jej zachować zdrowy blask. Jest naprawdę wyjątkowa, bo daje efekt silnego nawilżenia utrzymującego się do 72h od aplikacji, nie pozostawia uczucia ściągnięcia i jest stworzona do codziennego nawilżania każdego rodzaju skóry. Kolejną opcją nawilżenia twarzy i szyi (pielęgnacja szyi jest konieczna, bo właśnie na niej najbardziej widać efekty starzenia się) jest krem, najlepiej ze składnikiem aktywnym jak krem od Kire Skin z niacynamidem 5%, czy krem ze sfermentowanym granatem i kwasem salicylowym.

krem przeciwsłoneczny z SPF Ochrona przeciwsłoneczna - w rutynie pielęgnacyjnej rano ostatnim krokiem powinien być krem z SPF. W lecie i wiosną stosujemy ten z wyższą ochroną przeciwsłoneczną – SPF50, a jesienią i zimą można stosować SPF30. Mamy w ofercie SPF o obu tych współczynnikach ochrony UV. Krem chroniący przed promieniowaniem słonecznym nosimy przez cały rok, ponieważ zapobiega on przedwczesnemu starzeniu się skóry i oczywiście dokładamy krem w trakcie dnia co 3-4 godziny. Kremy SPF od Kire Skin  pozostawiają skórę miękką w dotyku, dają efekt glow, a w dodatku świetnie sprawdzają się jako baza pod makijaż.

Tak właśnie powinna wyglądać systematyczna, codzienna pielęgnacja twarzy. Oczywiście jest wiele kroków, które można dodać jak na przykład kuracje kwasami, czy retinolem lub specyficzne serum ze składnikami aktywnymi dostosowane do zapotrzebowania naszej skóry. Jednak w tym wpisie została opisana najbardziej minimalistyczna rutyna, która pozwoli Ci cieszyć się piękną i zadbaną skórą, a w dodatku zapobiegać widoczności oznak starzenia, poprzez codzienne używanie kremu z SPF.
 

← Older Post Newer Post →