Dwuetapowe oczyszczanie, czyli?

Skuteczne oczyszczanie skóry, bez naruszenia jej bariery ochronnej czy równowagi pH, to podstawa pielęgnacji skóry. Ten krok jest kluczowy, ponieważ tylko odpowiednio oczyszczoną skórę można właściwie zregenerować. Zanieczyszczenia tworzą barierę, która to uniemożliwia. Właśnie dlatego warto zaprzyjaźnić się z dwuetapowym oczyszczaniem i zawsze o nim pamiętać wieczorem. 

DO DWÓCH RAZY SZTUKA!

Dokładne mycie twarzy to nie szybkie przemycie jej wodą lub losowym kosmetykiem oczyszczającym. Zanieczyszczenia (jak makijaż, kosmetyki, smog, kurz, sebum czy pot) osadzają się na skórze cały dzień, wnikając nawet w pory, przez co tworzą dość silną barierę. Najlepszym rozwiązaniem jest więc usuwanie zanieczyszczeń etapowo.

Etap 1 - oczyszczanie olejkiem (w tym również demakijaż ), który rozpuszcza zanieczyszczenia i wnika w pory

Etap 2 -  oczyszczanie delikatnym produktem bazującym na wodzie 

ETAP 1

Pierwszy etap, podczas którego stosujemy olejek, polega na rozpuszczeniu i usunięciu zanieczyszczeń olejowych jak sebum i makijaż.  Metoda OCM (oil cleansing metod), czyli mycie skóry olejem (mieszanką olejów) opiera się na zasadzie, że tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Oleje usuwają ze skóry zanieczyszczenia, które zmieszały się z sebum i oczyszczają zatkane pory.  Metoda ta jest bardzo delikatna, dzięki czemu nie przesusza skóry i nie powoduje uszkodzeń w naturalnym płaszczu lipidowym. W pierwszym etapie sprawdzi się nasz Kiré Skin Olejek Oczyszczający Zielona Herbata & Meadowfoam.

ETAP 2

Podczas drugiego kroku usuwane są pozostałości po pierwszym etapie jak na przykład resztki makijażu, czy rozpuszczone sebum. Na tym etapie świetnie sprawdzi się nasz delikatny żel bazujący na fermentowanej wodzie ryżowej Kiré Skin Żel Oczyszczający Fermentowana Woda Ryżowa & Kwiat Lotosu.

Dlaczego warto dokładnie oczyszczać skórę? Tu znajdziecie o tym kilka słów: Oczyszczanie skóry - dlaczego jest takie ważne i jak robić to skutecznie?

← Older Post Newer Post →