Co to jest maska całonocna i jak ją stosować?

Próbowałaś już masek całonocnych na skórę? Dziś opowiemy o tym, jakie korzyści wiążą się z ich używaniem. 

Czym są maski całonocne?

Najczęściej występują w postaci bogatego kremu lub żelu. Maseczki całonocne są intensywnie wzbogacone składnikami aktywnymi. Jak sama nazwa wskazuje są to maseczki, które nakłada się wieczorem przed snem i zmywa rano następnego dnia. Można znaleźć wiele rodzajów maseczek całonocnych, lecz najpopularniejszym typem są te intensywnie nawilżające i regenerujące skórę twarzy.

Korzyści z używania masek całonocnych

Maseczkę całonocną możemy stosować raz- dwa razy w tygodniu zamiast kremu na noc.

Większość procesów regeneracyjnych w naszej skórze dzieje się podczas snu, więc naturalne jest to że chcemy ją dodatkowo wspomagać. To właśnie wtedy nasz organizm produkuje kolagen i elastynę, reguluje poziom melatoniny i naprawia uszkodzone DNA. Dostarczając skórze składniki odżywcze znajdujące się w maseczkach, wspomagamy jej procesy regeneracyjne.

. Całonocna maska 72h z serii timeless zapewnia  intensywne nawilżenie skórze i pozwala jej odzyskać blask, dając jej efekt glass skin. Intensywne nawilżenie, którego dostarcza skórze utrzymuje się aż 72 godziny, dzięki składnikowi Saccharide Isomerate, który działa jako silny nawilżacz. Posiada ona ekstrakt z arbuza, który pomaga w regeneracji i nawodnieniu skóry oraz czarną herbatę, która jest silnym przeciwutleniaczem i wspomaga procesy regeneracyjne skóry.

Maski całonocne są świetnym sposobem na zapewnienie skórze dodatkowych składników odżywczych. Jeśli jeszcze nie wypróbowałaś żadnych z nich, serdecznie polecamy żebyś to zrobiła. Odpowiednia pielęgnacja skóry, dbanie o jej nawodnienie i wspomaganie procesów regeneracyjnych pomoże Ci spowolnić proces starzenia. Zapewni Cci również zdrowy i olśniewający wygląd skóry.

← Older Post Newer Post →