5 top nawyków dla pięknej skóry

Twoja twarz stanowi wizytówkę Twojego ciała, dlatego naturalne jest, że pragniesz, aby Twoja skóra była zdrowa, piękna i promienna. Oto pięć prostych nawyków, które znacząco poprawią jakość Twojej skóry.

1. Regularna higiena skóry

Ustal sobie regularną rutynę pielęgnacyjną zarówno rano, jak i wieczorem. Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić skórę. Jeśli używasz makijażu, zalecamy oczyszczanie dwufazowe.

Oczyszczanie dwufazowe to proces, w którym najpierw rozpuszczamy makijaż przy użyciu produktu o oleistej konsystencji, takiego jak nasz olejek oczyszczający z serii "Timeless". Następnie usuwamy resztki makijażu produktem myjącym na bazie wody, np. emulgującym żelem oczyszczającym "Timeless" lub delikatną pianką "Pore Minimizer" z serii "Out Of The Blue".

2. Dbanie o higienę przedmiotów mających kontakt ze skórą

Oprócz pielęgnacji skóry, pamiętaj o utrzymaniu czystości wszystkich przedmiotów, które mają kontakt ze skórą. Oto co warto robić:

  • Regularnie myj pędzle i gąbeczki do makijażu, zwłaszcza jeśli miały kontakt z produktami mokrymi, aby uniknąć ryzyka infekcji lub podrażnień na skórze.
  • Zmieniaj pościel regularnie, ponieważ Twoja skóra ma z nią kontakt przez długi okres, około ćwierć doby. Regularna zmiana pościeli pomaga utrzymać higienę.
  • Dezynfekuj swój telefon co najmniej raz w tygodniu, aby pozbyć się bakterii, które się na nim gromadzą.
  • Jeśli używasz ręcznika do twarzy, wymieniaj go regularnie i nie używaj go do innych części ciała.

3. Nawadnianie i herbatki ziołowe

Nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zdrowej skóry. Oprócz wody, warto pić herbatki ziołowe, które mogą wspomóc skórę. Przykładowe zioła to pokrzywa, bratek, czystek, rumianek i mięta, z każdym z nich wiąże się określona korzyść dla skóry.

4. Zrównoważona dieta

Twoje codzienne nawyki żywieniowe wpływają na stan Twojej skóry. Unikaj nadmiernego spożycia cukru i wysoko przetworzonych produktów. Zbilansowana dieta, która zawiera błonnik, witaminy, białko i węglowodany, jest kluczem do zdrowej skóry. Nie zrażaj się węglowodanami, są one ważnym źródłem energii.

5. Ochrona przed słońcem

Szkodliwe promieniowanie UV może uszkodzić Twoją skórę, dlatego nie zapomnij o ochronie przeciwsłonecznej. Stosuj krem z filtrem SPF, nawet w chłodniejsze dni. Nasz SPF 30 City Break Moisturiser stanowi idealną ochronę i jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży dzięki temu, że posiada filtr mieralny.

Wprowadzając te nawyki do swojej pielęgnacji, znacząco poprawisz jakość swojej skóry. A może masz własne wskazówki i nawyki pielęgnacyjne, którymi chciałbyś się podzielić?

← Starszy post Najnowszy post →