Oczyszczanie skóry - dlaczego jest takie ważne i jak robić to skutecznie?

Skuteczne oczyszczanie skóry, bez naruszenia jej bariery ochronnej czy równowagi pH, to podstawa pielęgnacji skóry. Dowiedz się dlaczego to takie ważne, czemu pójście spać w makijażu to niemalże zbrodnia i w jaki sposób oczyszczać skórę i dlaczego dwa razy dziennie, by wyglądała zdrowo i promiennie. 

Co czeka Twoją skórę, gdy jej nie oczyścisz przed pójściem spać?

Po pierwsze - zanieczyszczenia (nie tylko chodzi tu o makijaż) nie znikną samoistnie. Część na pewno wytrze się o poduszkę (tylko czy o to chodzi nam i poduszce?), ale zdecydowana większość zatka Twoje pory. Rezultat? Źle oczyszczona cera usiana niedoskonałościami. Zapalenia skóry, trądzik...

Po drugie - Twoja cera będzie wyglądała na przygaszoną, zmęczoną i ciemniejszą niż jest w rzeczywistości, a wszystko za sprawą nawarstwiającego się martwego naskórka i zanieczyszczeń, które blokują naturalne procesy regeneracji skóry. 

Po trzecie - Twoja skóra będzie wyglądała starzej i pojawi Ci się więcej (większych) zmarszczek. Brud, makijaż i inne zanieczyszczenia powodują uszkodzenia oksydacyjne oraz niszczą naturalną barierę ochronną. Dzień dobry przedwczesne starzenie się skóry!

Po czwarte - Jeśli masz trądzik lub inne problemy skórne to idąc spać bez oczyszczenia skóry tylko pogorszysz swoją sytuację. Mówisz, że już nie raz zapomniałaś / zapomniałeś oczyścić twarz wieczorem i nie było problemów. No cóż - jeszcze nie było! Tylko czy warto ryzykować?

Po piąte - osłabiasz naturalną barierę ochronną skóry, więc narażasz się na infekcje, reakcje alergiczne, wysypki i zapalenia

Dlaczego należy oczyścić skórę również rano? 

Po przebudzeniu nasza twarz nie wymaga co prawda aż tak dokładnego oczyszczania jak wieczorem, ale mimo wszystko w nocy na pewno zebrały się na niej takie zanieczyszczenia jak sebum, pot, czy kurz. Rano warto zaserwować naszej cerze delikatne oczyszczenie np. żelem oczyszczającym z fermentowaną wodą ryżową.

Oczyszczanie olejami - korzyści!


Twoja skóra pokocha oczyszczanie olejami za:

...DELIKATNOŚĆ!

Oczyszczanie twarzy olejkiem oczyszczającym to najdelikatniejsza metoda usuwania zanieczyszczeń. Nie narusza pH skóry, nie powoduje uczucia ściągnięcia, nie wysusza, a do tego wspiera regulację produkcji sebum.

...DOKŁADNOŚĆ!

Olejki bardzo skutecznie i dokładnie spełniają swoje zadanie. Usuwają wszelkie zanieczyszczenia, smog, bakterie, martwy naskórek, a także każde ilości makijażu. Olejek oczyszczający pozbędzie się nawet wodoodpornej maskary. 

...OCZYSZCZANIE W DUCHU ZERO WASTE!

Gdy oczyszczasz twarz olejkiem jakiekolwiek waciki są po prostu zbędne! Wystarczy woda, olejek, ręcznik i Twoje dłonie! Masz wątpliwości? Zerknij na sposób użycia opisany przy naszym olejku: KLIK

... UNIWERSALNOŚĆ!

Oczyszczanie olejkiem to dobre rozwiązanie dla każdego rodzaju cery - normalnej, suchej, mieszanej, wrażliwej, a nawet tłustej! Olejki pomagają regulować produkcję sebum, a jednocześnie nie wysuszają (co wzmaga produkcję sebum), więc idealnie nadadzą się do oczyszczenia skóry zmagającej się z nadmiarem sebum. 

... ZDROWY BLASK!

Regularne, dokładne usuwanie zanieczyszczeń olejkiem pozwoli Twojej skórze uwolnić skrywany, zdrowy blask! 

 

Kosmetyki Kire Skin do oczyszczania skóry twarzy:

Olejek Oczyszczający Zielona Herbata & Meadowfoam

Żel Oczyszczający Fermentowana Woda Ryżowa & Kwiat Lotosu

Pianka Oczyszczająca Pore Minimizer

Maska Oczyszczająca Maska All-Is-Clear 

← Starszy post Najnowszy post →