Trendy pielęgnacyjne na wiosnę 2023

Trendy pielęgnacyjne na wiosnę 2023

Wiosna to idealny czas, aby odświeżyć swoją pielęgnację i przygotować skórę na cieplejsze dni. Zmieniające się trendy i nowości kosmetyczne mogą pomóc Ci w odkryciu nowych produktów i sposobów pielęgnacji skóry. W tym roku wiosenne trendy koncentrują się na odnowie bariery hydrolipidowej, połączeniu pielęgnacji i makijażu i minimalizmie.

Odnowa bariery hydrolipidowej

Bariera hydrolipidowa to naturalna ochrona skóry, która odpowiada za utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i chroni skórę przed utratą wody oraz szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Agresywna pielęgnacja, częste mycie, nieodpowiednie kosmetyki czy zanieczyszczenia z powietrza mogą osłabić barierę hydrolipidową, co prowadzi do problemów z suchą skórą, podrażnieniami, zaczerwienieniami.

Odbudowa bariery hydrolipidowej skupia się na stosowaniu produktów, które pomagają wzmocnić naturalną ochronę skóry. Takie produkty często zawierają składniki, takie jak ceramidy i probiotyki, które pomagają przywrócić naturalną równowagę skóry i zapobiec utracie wody. To właśnie te 2 składniki najlepiej radzą sobie z wzmocnieniem mikrobiomu.

Jeśli masz problem z barierą hydrolipidową to przede wszystkim stosuj łagodne środki myjące, jak np. nasza pianka o lekkiej jak chmurka niewysuszającej formule. Dodatkowo stosuj kosmetyki nawilżające, które przywrócą cerze elastyczność, blask i zmniejszą zaczerwienienia.

Połączenie pielęgnacji i makijażu

Trend na 2023 polega on na łączeniu w jednym produkcie właściwości pielęgnacyjnych i kolorowych, tak aby poza dbałością o skórę, kosmetyk ten pozwalał na wykonanie makijażu, który utrzyma się przez długi czas.

Przykładem takiego połączenia jest krem z filtrem SPF, który zawiera dodatkowo pigmenty koloryzujące. Takie kremy mają za zadanie nie tylko chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ale również zapewniać jednocześnie delikatne krycie skóry i równomierne koloryzowanie. Takie kosmetyki są szczególnie popularne w sezonie letnim, kiedy to chcemy zachować dobry wygląd, ale jednocześnie chronić skórę przed promieniowaniem UV.

Takie produkty często zawierają składniki odżywcze, takie jak kwas hialuronowy, witaminy czy ekstrakty roślinne, które pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Dzięki temu skóra wygląda młodziej i zdrowiej, a krycie kremu koloryzującego pozwala na zatuszowanie niedoskonałości i zapewnienie idealnego wyglądu.

Warto zaznaczyć, że taki trend na połączenie pielęgnacji i makijażu to nie tylko kwestia oszczędności czasu i pieniędzy, ale również coraz większej świadomości konsumentów w kwestii zdrowia i naturalności. Dlatego coraz więcej kosmetyków łączy w sobie naturalne składniki, które dbają o zdrowie skóry, jednocześnie zapewniając piękny i trwały efekt makijażu.

Minimalizm

Mniej znaczy więcej - to jest filozofia minimalizmu w pielęgnacji skóry. W 2023 roku trendy skupiają się na prostocie i minimalizmie. Zamiast stosować wiele kosmetyków, które mogą obciążać Twoją skórę, postaw na kilka wysokiej jakości produktów, które będą odpowiednie dla Twojego typu skóry.

Minimalizm w pielęgnacji ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie trzeba kupować i stosować wielu kosmetyków, które często nie są potrzebne. Dodatkowo, skóra ma czas na naturalne odbudowanie się, bez obciążania jej zbyt wieloma substancjami.

Warto jednak pamiętać, że minimalizm w nie oznacza rezygnacji z pielęgnacji skóry. Wciąż ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które odpowiadają naszym potrzebom i typowi skóry. Dobrze dobrane produkty powinny zawierać składniki odżywcze, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji.

← Starszy post Najnowszy post →