Rytuały i przyzwyczajenia, dzięki którym uzyskasz efekt Glass Skin

Przyzwyczajenia wspierające osiągnięcie efektu Glass Skin

Osiągnięcie efektu Glass Skin to nie tylko kwestia pielęgnacji skóry. Nasza skóra to organ, dlatego dbanie o nią od wewnątrz jest równie istotne. Oto kilka nawyków, które pomogą Ci osiągnąć ten efekt: 

  • Dbałość o nawodnienie organizmu: WHO zaleca spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Warto również włączyć do swojej diety napary ziołowe i herbaty, które mają korzystny wpływ na zdrowie skóry.
  • Zrównoważona dieta: Twoja dieta powinna być bogata w różnorodne składniki odżywcze. Owoce, warzywa, dobre tłuszcze i kwasy omega-3 (takie jak orzechy, ryby, tłoczone na zimno oleje) są ważne dla zdrowia skóry. Dodatkowo, produkty sfermentowane, takie jak kimchi, ogórki kiszone i kombucha, bogate w probiotyki, korzystnie wpływają na florę bakteryjną.
  • Sen: Wspomnieliśmy już wcześniej, że większość procesów regeneracyjnych skóry zachodzi podczas snu. Dlatego ważne jest, aby spać wystarczająco długo - dorosły człowiek powinien spać od 7 do 9 godzin dziennie.
  • Aktywność fizyczna: Regularna aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi, pomaga w detoksykacji organizmu przez pot, a także redukuje stres. To nie tylko sprzyja zachowaniu pięknej sylwetki, ale także ma wpływ na ogólną kondycję organizmu, co przekłada się na jakość skóry.

Oprócz tych nawyków, ważne jest również dbanie o higienę. Poza podstawowymi praktykami, takimi jak codzienne kąpiele i mycie zębów, istnieją także mniejsze aspekty higieny, które warto uwzględnić:

  • Codzienne mycie twarzy: Nawet jeśli nie stosujesz makijażu, warto myć twarz rano i wieczorem. Do tego celu doskonale nadaje się żel oczyszczający z serii "Timeless" z zieloną herbatą lub pianka z serii "Out Of The Blue" z wodą ryżową i arbuzem.
  • Regularna zmiana pościeli i ręczników: Pościel powinno się zmieniać co najmniej raz na dwa tygodnie, a ręczniki co najmniej raz na tydzień.
  • Dezynfekcja telefonu: Telefon jest źródłem wielu bakterii, dlatego warto go regularnie dezynfekować, najlepiej spirytusem, aby uniknąć przenoszenia zarazków na skórę.
  • Unikanie dotykania twarzy dłońmi: Dłonie stykają się z wieloma powierzchniami, dlatego ważne jest, aby nie dotykać twarzy nieumytymi rękoma.

 

Jak widzisz, uzyskanie efektu Glass Skin wymaga zaangażowania i zmiany nawyków życiowych. Mimo to warto podjąć wysiłek, aby cieszyć się zdrową i promienną skórą. Czy jesteś gotowa podjąć wyzwanie osiągnięcia efektu Glass Skin dla swojej skóry?

 

 

 

 

← Starszy post Najnowszy post →