Pielęgnacja skóry, a choroby tarczycy. Poradnik.

Jak właściwie pielęgnować skórę, gdy ma się chorą tarczycę? Oczywiście to zależy od rodzaju choroby i innych czynników związanych ze stylem życia! Przygotowaliśmy krótki poradnik.  

Niedoczynność tarczycy (hipotyreoza) i Hashimoto

Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy często zmagają się z suchością skóry, która często przybiera blady odcień. Co więcej, skóra ta szybko traci elastyczność, co może prowadzić do przedwczesnego procesu starzenia. Ponadto, jest ona wyjątkowo wrażliwa na wpływ czynników zewnętrznych. Jak zatem odpowiednio dbać o tak delikatną skórę?

Nadczynność tarczycy (hipertyreoza) i choroba Graves’a- Basedowa

Osoby cierpiące na nadczynność tarczycy często odczuwają gorąco na skórze, co prowadzi do zwiększonej potliwości. Skóra może łatwo ulegać zaczerwienieniom i podrażnieniom, a nadmierna produkcja sebum sprzyja pojawianiu się trądziku. Jak więc należy troszczyć się o skórę osób z nadczynnością tarczycy?

Warto pamiętać, że choroby tarczycy mogą wpłynąć na wiele aspektów naszego ciała. Jeśli podejrzewasz, że możesz cierpieć na którekolwiek z wymienionych schorzeń, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem endokrynologiem. Również z lekarzem skonsultuj dietę, suplementację i pielęgnację. 

 

 

 

← Starszy post Najnowszy post →