Minimalistyczna rutyna pielęgnacyjna na wiosnę

Nastała wiosna, przynosząc ze sobą obietnicę słonecznych dni. To idealny czas, aby odświeżyć naszą pielęgnacyjną rutynę, którą zima skłoniła nas do przemodelowania w kierunku cięższych, bardziej odżywczych produktów. Ale wraz z delikatnym powiewem wiosennego powietrza nadchodzi również potrzeba lekkości w naszej codziennej pielęgnacji.

Odkrywanie idealnej sekwencji kosmetyków może wydawać się nie lada wyzwaniem, dlatego w tym artykule podzielimy się z Wami kluczowymi wskazówkami i rekomendacjami na wiosnę. 

  1. Czas na delikatność w oczyszczaniu!

Zacznijmy od podstaw – oczyszczania. Jest to fundament naszej pielęgnacji, przygotowujący skórę na przyjęcie dalszych produktów. Niewłaściwy wybór środka czyszczącego może jednak naruszyć barierę ochronną skóry.

Jak rozpoznać, że czas na zmianę? Jeśli po umyciu twarz ściąga, to sygnał, że nadszedł czas na łagodniejszy, mniej wysuszający produkt. Swędzenie po oczyszczaniu to z kolei znak, że produkt nie jest odpowiedni dla Twojej skóry. Eksperymentując z nowymi kosmetykami, warto przeprowadzić test za uchem – dzięki temu ewentualne reakcje będą mniej widoczne.

Produkty Kire Skin do oczyszczania są wyjątkowo lekkie i delikatne: Żel Oczyszczający Fermentowana Woda Ryżowa & Kwiat Lotosu i pianka oczyszczająca Pore Minimizer

  1. Delikatne złuszczanie – klucz do odnowy

Wiosna to czas odrodzenia, a odpowiednio dobrany peeling to fundament odświeżenia cery, umożliwiający usunięcie martwych komórek skóry bez nadmiernego obciążania. Rozpoczynając wiosenną rutynę złuszczania, postępuj ostrożnie, dając skórze czas na adaptację. Początkowo zalecamy peeling raz w tygodniu, dostosowując częstotliwość w zależności od reakcji skóry.

  1. Serum – sekret promiennej cery

Następnie skupmy się na serum, prawdziwych bohaterach wśród kosmetyków, oferujących skórze dodatkową dawkę odżywienia. Po zimie, kiedy skóra była wystawiona na działanie surowych warunków, nadejście cieplejszych dni jest doskonałą okazją do zapewnienia jej wyglądu pełnego blasku i jędrności.

  1. Lekkie kremy nawilżające – must have na wiosnę

Podczas gdy zimą gęste kremy były naszą tarczą ochronną, wraz z nadejściem cieplejszych dni mogą okazać się zbyt obciążające. Wiosenna pielęgnacja wymaga zatem przejścia na lżejsze, bardziej przewiewne formuły. Spróbuj również naszego bogatego toniku z czarnej herbaty, który doda Twojej skórze dodatkowego blasku.

  1. Ochrona przeciwsłoneczna – niezbędnik wiosennej pielęgnacji

Filtr SPF to fundament ochrony skóry, niezależnie od pory roku. Jeśli w zimowe miesiące zaniedbałeś stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, teraz jest idealny czas, aby ponownie wprowadzić ten krok do swojej rutyny. Dzięki temu będziesz cieszyć się wiosennym słońcem, nie martwiąc się o negatywne skutki promieniowania UV.  Wypróbuj City Break Moisturizer SPF 30 White Tea & Herbal Mix 

← Starszy post Najnowszy post →