Masaż kobido jako 4 filar Smart Agingu

Masaż kobido, a Smart Aging

Masaż kobido to japońska technika masażu twarzy, która zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie. Ta starannie opracowana metoda masażu jest oparta na specjalnych ruchach i technikach, które mają na celu poprawę kondycji skóry i ujędrnienie twarzy. Masaż kobido jest idealny dla osób, które chcą poprawić swoją urodę i zwiększyć długowieczność skóry. Techniki te pozwalają na dotarcie do głębokich warstw skóry, co przyczynia się do poprawy mikrokrążenia i przyspieszenia metabolizmu komórek skóry. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i jędrna, a zmarszczki i linie mimiczne stają się mniej widoczne.

masaż twarzy kobido

Zastosowania masażu kobido 

Masaż kobido jest również skuteczny w redukowaniu obrzęków i cieni pod oczami. W trakcie masażu specjalne ruchy wykonywane są wokół oczu, co pozwala na usunięcie nadmiaru płynów i poprawę krążenia w tej okolicy. Jest to również skuteczny sposób na redukcję stresu i napięcia. Poprzez specjalne ruchy i techniki masażu, które działają na punkty akupresury twarzy, masaż kobido pozwala na rozluźnienie mięśni twarzy i zwiększenie ukrwienia skóry. To z kolei pozwala na lepsze dotlenienie skóry i poprawę jej kolorytu.

Do wykonania masażu twarzy szczególnie polecamy nasze serum olejowe z fermentowanym korzeniem czerwonego żeń-szenia i nasionami papai. Masaż kobido z użyciem serum olejowego to doskonały sposób na zwiększenie skuteczności tej starannie opracowanej metody masażu twarzy. Dodanie serum olejowego do masażu pozwala na jeszcze lepsze dotarcie do głębokich warstw skóry, a także na zwiększenie jego nawilżającego i odżywczego działania.

Serum olejowe zawiera wysokie stężenie składników odżywczych, takich jak witaminy i minerały, które są bardzo korzystne dla skóry. Oleje te mogą pomóc w walce z oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki i utrata elastyczności skóry. Dodatkowo, oleje te zawierają kwasy tłuszczowe, które pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Wykonanie masażu kobido z użyciem serum olejowego pozwala na lepsze wchłanianie składników odżywczych przez skórę, dzięki czemu jest ona bardziej nawilżona i odżywiona. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, a także bardziej promienna. 

Jak widać, masaż kobido ma szereg korzyści dla skóry, które przyczyniają się do poprawy jej wyglądu i długowieczności. Regularne wykonywanie masażu kobido pozwala na utrzymanie skóry w doskonałej kondycji, a także na zwiększenie jej elastyczności i jędrności. Jest to znakomity sposób na naturalne poprawienie owalu twarzy i zwiększenie długowieczności skóry.

← Starszy post Najnowszy post →