Linia OUT OF THE BLUE wyróżniona w konkursie Love Cosmetics Awards 2022!

Linia Kire Skin Out Of The Blue przeznaczona do skóry problematycznej, z trądzikiem, została wyróżniona przez jury w konkursie Love Cosmetics Awards 2022! 

Linia OUT OF THE BLUE Kire Skin wyróżniona w konkursie Love Cosmetics Awards 2022

W skład linii wchodzi: Pianka Oczyszczająca Pore Minimizer, Maska oczyszczająca All-Is-Clear oraz Krem Soothing Hydro Boost 5% Niacymide. 

 

9/10 osób ma trądzik w pewnym momencie swojego życia 

Trądzik pospolity, choć uznawany za typowy problem nastolatków, coraz częściej pojawia się również u osób dorosłych. Wpływ na jego występowanie mogą mieć czynniki genetyczne, zmiany hormonalne, szkodliwe warunki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie powietrza oraz niezdrowy tryb życia. Niezależnie od przyczyn, nieestetyczne zmiany na skórze twarzy – najbardziej widocznej i najbardziej związanej z naszym poczuciem tożsamości części ciała – mogą stać się przyczyną kompleksów, frustracji, a nawet poważnym czynnikiem rozwoju depresji i zaburzeń emocjonalnych.

Trądzik zajął 8 miejsce na liście najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie w 2010 roku, z globalną częstością występowania 645 milionów. Około 80 procent ludzi cierpi na trądzik między początkiem dojrzewania a 30 rokiem życia. Jest on jednym z najczęstszych schorzeń leczonych przez dermatologów i kosmetologów. Ponad 90 procent światowej populacji cierpi na trądzik w pewnym momencie swojego życia.

Według badań przeprowadzonych przez Amerykańską Akademię Dermatologii, w 2013 roku ponad 5,1 miliona osób szukało leczenia trądziku i problemów z nim związanych, głównie dzieci oraz młodzi dorośli. Koszty leczenia przekroczyły 1,2 miliarda dolarów. Szacuje się, że do końca 2026 roku sprzedaż leków i kosmetyków na trądzik osiągnie ponad 4,1 miliarda dolarów, rosnąć ze składaną roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 3,5%.

Stan emocjonalny, a trądzik

Nastrój oraz stres wpływają na skórę poprzez oś podwzgórze-przysadka mózgowa. To właśnie tam nasz organizm produkuje hormon stresu zwany kortyzolem. Skóra tak jak nasz mózg ma również własny system kontroli naszych reakcji na stres, który skutkować może miejscową odpowiedzią zapalną. Efektem są zaburzenia naturalnej bariery skóry oraz problemy z gojeniem. Stres można powiązać z szeregiem zmian skórnych, w tym z trądzikiem czy przedwczesne oznaki starzenia. Wspomniane problemy mogą z kolei negatywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne, co sprawia, że łatwo można wpaść w błędne koło. Dlatego też psycho dermatolodzy skupiają się równolegle na wsparciu zdrowia psychicznego oraz leczeniu zmian skórnych. 

Out Of The Blue

...to linia uniseksowych produktów przeznaczony do cery trądzikowej, ze skłonnością do wyprysków i niedoskonałości. W ramach linii opracowaliśmy 3-etapowy rytuał zmniejszający widoczność niedoskonałości skóry i łagodzący tymczasowe dyskomforty z nimi związane. OUT OF THE BLUE powstała z myślą o osobach dorosłych zmagających się z trądzikiem, ale z powodzeniem mogą po nią sięgnąć nastolatki. W skład linii wchodzą 3 produkty:

  • Pianka Oczyszczająca Pore Minimizer - oczyszcza pory skóry, usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczenia na skórze, nie podrażniając jej ani nie wysuszając. Daje ultra oczyszczenie i wygładzenie każdego typu cery, zwłaszcza problematycznej i trądzikowej. Lekka formuła, koi skórę, daje uczucie świeżości i nawilżenia. Zwiększa elastyczność skóry oraz wspiera proces regeneracji.

Pianka Oczyszczająca Pore Minimizer kire skin

 

  • Maska All-Is-Clear - maska ze sfermentowaną glinką dająca głębokie oczyszczenie nie powodujące podrażnień. Reguluje wydzielanie sebum i zapobiega powstawaniu zaskórników. Przyspiesza procesy regeneracji naskórka i wzmacnia naturalne funkcje obronne. Ujędrnia, nawilża i chroni skórę przed utratą wody. Zapobiega procesom starzenia. Daje efekt matowej skóry.

  • Krem Soothing Hydro Boost 5% Niacymide - krem dający ultra nawilżenie i wygładzenie każdego typu cery, zwłaszcza problematycznej i trądzikowej. Z lekką, szybko wchłaniającą się formułą, wygładza skórę, zmniejsza jej szorstkość, przywraca elastyczność. Zwiększa poziom nawilżenia i zapobiega powstawaniu przebarwień. Efektywnie rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry. Łagodzi podrażnienia i pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w skórze.

Głęboko oczyszczająca maska z różową fermentowaną glinką kire skin i krem na trądzik

Akcja “TESTERKA!”, czyli jak powstała linia 

W procesie powstawania nowej linii wzięły udział testerki wyłonione spośród followersów i klientów marki. Pod uwagę brano przede wszystkim rodzaj cery, stan skóry oraz dotychczasowa pielęgnację. Testerki wzięły pod lupę nie tylko skuteczność kosmetyków, ale również ich zapach i konsystencję, a ich opinie wpłynęły na finalny skład kosmetyków. 

“Markę Kiré Skin poznałam pracując w dziale marketingu jednego z organizatorów targów promujących odpowiedzialną modę i naturalną pielęgnację. Byłam wtedy na etapie kompletowania nowej kosmetyczki. Stan mojej skóry podczas pracy zdalnej wołał o pomstę do nieba! Przesuszona sezonem grzewczym a jednocześnie ze skłonnością do świecenia w strefie T. Do tego trądzik… - szczerze mówiąc już dawno myślałam, że mam to za sobą i że ten problem mnie nie dotyczy. Nie da rady utrzymać stabilne poczucie własnej wartości i pewność siebie, gdy otaczają Cię (w dużej mierze poprawione) zdjęcia filigranowych modelek o nieskazitelnych twarzach. 

W tym czasie marka Kiré Skin ogłosiła konkurs na bycie ambasadorką i testerką nowej linii kosmetyków Out of the Blue. Nie wahałam się ani sekundki. Opisałam problemy z jakimi się borykam i wysłałam swoje zdjęcia. Nie czekałam długo na paczkę pełną nowości. Wielka ekscytacja i pierwsze testy w dzień kiedy tylko otrzymałam kosmetyki. Już po pierwszym użyciu moja skóra wyglądała na zadowoloną! Z każdą kolejną aplikacją było już tylko lepiej. Wreszcie odkryłam coś co naprawdę działa. Wiem, że jestem na dobrej drodze do tego, by skutecznie walczyć ze skórnymi niedoskonałościami.”

- Karolina Rutkowska, @iron.booty, 28 lat, jedna z testerek dzięki której powstała linia OUT OF THE BLUE 

← Starszy post Najnowszy post →