Japońska dieta na piękną cerę

Uzyskanie jasnej, promiennej skóry nie zależy wyłącznie od dobrej pielęgnacji skóry i stosowania odpowiednich serum, kremów nawilżających i ochrony przeciwsłonecznej. Twój styl życia i dieta są równie ważne. Japońska dieta jest znana jako jedna z najzdrowszych na świecie. Stosowana jest również leczniczo, jako plan diety na trądzik. Liczba pacjentów cierpiących na trądzik w Japonii jest znacznie mniejsza niż w Europie i jest ku temu powód. Jeśli już stosujesz japońską rutynę pielęgnacji skóry, uzupełnij ją japońskimi sekretami diety.

Wszyscy wiemy, że japońska kuchnia jest popularna, ale nie znamy wszystkich korzyści zdrowotnych związanych z jedzeniem. Jeśli chcesz uzyskać nieskazitelną cerę, spróbuj dodać te produkty do swojej diety:

 

Dla jaśniejszej skóry

Obecne w wielu japońskich potrawach wodorosty mogą pomóc w zapobieganiu trądzikowi i towarzyszącym mu obrzękom. Mają właściwości przeciwzapalne. Jeśli Twoje kubki smakowe nie polubiły się z wodorostami, nadal możesz skorzystać z ich dobroczynnych właściwości - sprawdzą się jako naturalny peeling!

 

Dla promiennej cery

Spożywana podczas posiłków zielona herbata wspomaga trawienie i detoksykację organizmu. Może być również dobrym źródłem przeciwutleniaczy i polifenoli, składnika, który opóźnia oznaki starzenia.

 

Dla równomiernego kolorytu skóry

Nie bez powodu Japończycy uwielbiają tofu. Zawiera witaminę E, która wspiera proces odnowy skóry, a także pomaga redukować przebarwienia, ciemne plamy, zmarszczki, a nawet drobne linie.

 

Do walki z obrzękami

Nikt nie lubi takiego stanu. Każda kobieta miała w swoim życiu dzień, gdy czuła się opuchnięta i ociężała po zjedzeniu dań mocno doprawionych solą. Miseczka makaronu gryczanego może pomóc w usunięciu nadmiaru płynów z organizmu i pozbyciu się opuchlizny.

 

Dla nawilżonej skóry

Włączenie ryb do regularnej diety może sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej nawilżona, dzięki kwasom tłuszczowym omega-3. Szczególnie bogate są w nie łosoś i tuńczyk, najczęściej stosowane w sushi lub podawane jako sashimi. Produktami nieodzwierzęcymi bogatymi w kwasy omega-3 są różnego rodzaju oleje, orzechy włoskie, siemię lniane, a także nasiona chia.

Wiadomo, że Japończycy prowadzą jeden z najzdrowszych trybów życia i zdecydowanie widać to po ich skórze. Podobnie jak w innych sferach życia, skrupulatnie przestrzegają zasad swojej diety. Sumienność, efektywność, uczciwość i konsekwencja stanowią podstawy japońskiego społeczeństwa. Wielką rolę odgrywają również cechy dziedzictwa kulturowego Japonii - kult wiedzy i przestrzeganie rycerskich tradycji kodeksu honorowego.

 

Jak widać dieta jest jednym z najistotniejszych, zaraz po pielęgnacji, kroków na drodze do osiągnięcia pięknej cery, jednak zgłębiając kulturę Japończyków możemy nauczyć się dużo więcej...

← Starszy post Najnowszy post →