Jak zadbać o skórę po zakończeniu lata?

Wrzesień i październik to idealny czas na regenerację skóry po lecie i tym samym na przygotowanie jej do pielęgnacyjnych trudów jesieni. Uszkodzenia od nadmiernej ekspozycji na słońce (czy na pewno zawsze pamiętasz o kremie z filtrem?), wysuszona skóra, przebarwienia, trądzik i zablokowane pory to częste pamiątki z wakacji. Jak zadbać o cerę po lecie? Na co zwrócić uwagę? Co może pojawić się na Twojej twarzy po lecie? 

#przebarwienia

Gdy letnia opalenizna zaczyna być coraz mniej widoczna, coraz wyraźniej zaczynasz dostrzegać skutki przebywania na słońcu i uszkodzenia słoneczne: nowe piegi, przebarwienia, nierównomierny odcień skóry. Niestety uszkodzenia spowodowane przez promieniowanie UV są nieodwracalne, ALE! ALE! spokojnie -  możesz powalczyć o zminimalizowanie widoczności ich skutków na Twojej skórze  ( i oczywiście być bardziej ostrożnym na przyszłość). 

Jakie substancje i składniki pomogą Ci usunąć przebarwienia?

#poparzenia słoneczne

Nawet gdy wakacje się skończą (chlip chlip), nie kończy się szkodliwość promieni słonecznych! Pomożesz swojej skórze w regeneracji po lecie aplikując (mamy nadzieję, że w dalszym ciągu, bo przecież latem na pewno to robisz!) krem z filtrem SPF15 lub wyższy - dzięki temu unikniesz kolejnych uszkodzeń. Ponawiaj aplikację kremu co 2 godziny, jeśli przebywasz na słońcu.  Promienie najsilniej oddziałują na skórę pomiędzy 10.00 a 14.00, więc dobrze wtedy ukryć się w cieniu lub ubrać się tak, by osłonić twarz i ukryć trochę ciała. 

#wysuszonaskóra

Jednym z letnich przestępstw popełnionych na naszej skórze jest zapominanie o odpowiednim nawilżeniu. Do wysuszenia przyczynia się brak aplikowania kremu z filtrem przeciwsłonecznym, niewystarczające nawodnienie organizmu, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, czy unikanie nakładania kremu na dzień z obawy, że nasza twarz będzie się świeciła przy wysokich temperaturach. Nie popełnijcie tego błędu jesienią - przed nami ogrzewane pomieszczenia pełne suchego powietrza i niesprzyjające warunki pogodowe. Skóra będzie potrzebowała nawilżenia i odżywienia! Maski, tonik, maseczki w płachcie, serum, krem - czas zaprzyjaźnić się z pielęgnacją wieloetapową, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

#beautysleep

Wysypianie się ma bardzo duży wpływ na kondycję naszego całego organizmu - również skóry! Okaż sobie odrobinę miłości i wyśpij się. To właśnie w nocy skóra regeneruje się i wydala toksyny. To świetny moment, aby dostarczyć jej bogatych składników pielęgnacyjnych, które mają właściwości regenerujące, dotleniające i nawilżające. Oczywiście podstawą jest dokładne oczyszczenie skóry przed snem. Kiré Skin Ritual to doskonały wieczorny rytuał, który przygotuje skórę do snu. 

#zatkanepory

Wyjątkowo troskliwa pielęgnacja potrzebna jest skórze suchej i wrażliwej, skłonnej do podrażnień, ale przecież nie tylko! Skóra normanna, mieszana, czy tłusta w czasie słonecznych, upalnych dni również jest narażona na przesuszenie, co oczywiście może wzmocnić wydzielanie łoju. Sebum zmieszane z makijażem, brudem i potem może zatkać pory i sprawić, że będą bardziej widoczne. 

Co robić? Zadbaj o porządne oczyszczanie i regularne złuszczanie skóry. 

#trądzik 

Jedna z najczęstszych dolegliwości skórnych po okresie letnim! Ciepło, wilgotność i tak, nawet dieta, mogą wywołać zaostrzenia trądziku. Dużym błędem dotyczącym trądziku latem jest wystawianie zmian zapalnych na słońce. Może na początku zmiany zostaną złagodzone, ale finalnie spowoduje to nadprodukcję sebum. Nadmiar łoju sprawi, że trądzik stanie się jeszcze trudniejszym przeciwnikiem. 

Co robić? Po pierwsze: delikatne oczyszczanie. Sięgajmy po produkty przeznaczone dla skóry wrażliwej, trądzikowej, z problemami, jak na przykład nasz żel ze sfermentowaną wodą ryżową. Po drugie: bardzo delikatne złuszczanie. Po trzecie: NAWILŻANIE.  Bardzo ważne jest, by w miarę możliwości nie dotykać ropnych zmian rękami – to może spowodować rozprzestrzenienie się trądziku

← Starszy post Najnowszy post →