Aktywność fizyczna w Smart Agingu

Aktywność fizyczna w Smart Agingu

Filozofia Smart Agingu, która wywodzi się z Azji opiera się na 4 filarach: zdrowym żywieniu, masażach, dobre dobranej pielęgnacji i aktywności fizycznej. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego ciała i równowagi psychicznej. Ćwiczenia fizyczne wpływają na poprawę funkcji serca i układu krążenia, co zwiększa szansę na uniknięcie chorób serca i udaru mózgu. Dodatkowo, regularna aktywność fizyczna pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, co zmniejsza ryzyko rozwoju cukrzycy i innych chorób metabolicznych.

Aktywność fizyczna także pozytywnie wpływa na kości i mięśnie, zwiększając ich siłę i gęstość, co jest szczególnie ważne w późniejszym wieku, kiedy ryzyko osteoporozy i innych chorób kości jest większe.

Regularne ćwiczenia fizyczne także pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego i pomagają utrzymać prawidłową równowagę hormonalną, co pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne.

kobieta uprawiająca pilates

Kultura aktywności fizycznej w Azji

W Azji kultura aktywności fizycznej jest inna niż w zachodnim świecie. Azjaci nie skupiają się na zmianie swojego wyglądu fizycznego i osiąganiu nierealistycznych standardów, ale raczej na pozostaniu w ruchu tak długo, jak to możliwe.

Osoby starsze w Azji często uprawiają ogródki, chodzą na spacery i wykonują inne codzienne czynności, które pozwalają im na utrzymanie ruchu. Jest to klucz do długiego i zdrowego życia, jakie obserwuje się w Azji. To pokazuje, że nie trzeba wykonywać skomplikowanych ćwiczeń czy korzystać z nowoczesnego sprzętu, aby być aktywnym. Proste czynności codziennego życia mogą mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny i potrzebuje innego rodzaju aktywności fizycznej. Dlatego ważne jest, aby dopasować rodzaj i intensywność ćwiczeń do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Ważne jest, aby robić to, co sprawia nam przyjemność i motywuje do działania. Nie ma jednej słusznej drogi do utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego warto eksperymentować i szukać tego, co działa najlepiej dla nas. 

← Starszy post Najnowszy post →