Jadeit – kamień o magicznych właściwościach!
40.jpg

Jego głównym przesłaniem jest harmonia i pokój. Może mieć działanie odprężające i pomagać w odkrywaniu piękna. Starożytni mistycy wierząc w ogromną siłę jego działania wykorzystywali każdy najmniejszy okruch, nosząc go zawsze przy sobie. Ten niezwykły kamień długo formuje się we wnętrzu Ziemi kumulując w sobie energię. To ulubiony minerał bioterapeutów, którzy jego energię wykorzystują podczas zabiegów. Przeczytaj nasz tekst i sprawdź, czy Ty także go polubisz! :)

Poznaj charakterystykę Jadeitu 

Jest minerałem występującym pod postacią brył o różnych kształtach i kolorach (białym, kremowym, zielonym, pomarańczowym, niebieskim, czerwonym, brązowym, lawendowym, perłowym, szarym i czarnym). Najbardziej znana odmiana ma kolor jasnozielony i określana jest nazwą „żad”. Niekiedy kolory mieszają się tworząc niezwykłe wzorki lub żyłki w skale. Rzadko spotykane są dobrze wykształcone kryształy – jadeit występuje zwykle w postaci zbitej masy o strukturze ziarnistej lub włóknistej.

Skąd pochodzi Jadeit? 

Występuje w głównej mierze w Birmie, która jest największym dostawcą jadeitu. Spotkać można go również w Gwatemali, gdzie odkryto różnego rodzaju wyrobiska i jadeitowe toporki używane przez Majów. Ponadto, minerał ten może pochodzić z Chin, Japonii, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Tybetu, Rosji, Kostaryki i Australii. W Polsce jadeit występuje w wiosce Tąpadła znajdującej się na Dolnym Śląsku oraz w Górach Kaczawskich. 

Hiszpańscy zdobywcy Meksyku często nosili amulety wykonane z jadeitu. Wierzyli, że ochronią ich przed chorobami nerek, a także zwiększą płodność, dlatego też nazwali go „kamieniem lędźwiowym” (piedra de ijada) lub „kamieniem nerkowym” (piedra de los riñones). To właśnie od hiszpańskiego słówka ijada pochodzi nazwa jadeit. 

Cudowne właściwości Jadeitu

Około 5500 lat temu japoński region Itoigawa stał się prawdziwym miejscem narodzin jadeitowych rzeźb. Podczas trwania kultury jōmon produkowano tam jadeitowe wisiorki zwane taishu i sprzedawano je w wielu częściach Japonii. Kamień uważano za symbol bogactwa i władzy, a przywódcy religijni używali go do rytuałów modlitewnych. Wierzono, że skrywa w sobie magiczną siłę, a noszony zawsze przy sobie spełnia rolę strażnika. Służył również do wróżenia i uzdrawiania ciała. 

W kulturze chińskiej kamień również był uważany za symbol władzy, uznania i fortuny. Miał pomagać w podejmowaniu trafnych i szybkich decyzji podczas transakcji handlowych, stąd dawni kupcy trzymali go w ręce przy negocjacjach i targowaniu się. W starożytnych Chinach przewyższał swoją wartością złoto czy srebro – biały jadeit był tak cenny, że płacono nim podatki!

Nazywany jest kamieniem długowieczności i do dziś fascynuje ze względu na swoją moc. Sprzyja emocjonalnemu rozwojowi, a noszenie go przy skórze może pogłębiać uczucia oraz przypominać o tym, co dla nas najważniejsze. Działa uspokajająco i ma sprawdzić się w problemach z zasypianiem. Co więcej, według tradycyjnych wierzeń jadeit dobrze sprawdzi się jako amulet przeciw urokom, czarom i złym duchom. Ochroni także przed… uderzeniem pioruna!  


Roller Shiro

Wspaniałe właściwości jadeitu nie umknęły naszej uwadze :) Teraz możesz przekonać się jak działa, sprawdzając nasz nowy Roller Shiro wykonany z białego jadeitu. Dzięki masażowi twarzy przy jego pomocy możemy ujędrnić skórę i poprawić krążenie krwi oraz limfy. Jest również pomocny przy usuwaniu toksyn oraz opóźnieniu powstawania zmarszczek. Za sprawą chłodu zamyka pory a także zmniejsza opuchliznę oraz cienie pod oczami. To doskonałe narzędzie dla każdego, kto chce choć na chwilę poczuć prawdziwe odprężenie i relaks!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl